M »5.

OPEN BETREKKINGEN. \

Deskundige voor het maken van een begrooting enz. voor een tramnet op Java. (Zie Adv.) . . .

Assistent bij het Rijks etnographisch Museum te Leiden, jaarwedde 1 f 4200 de op zegel geschreven stukken voor 45 Sept. in te zenden.

Chemiker' aan de Beetwortelsuikerfabriek te Breda. Br. aan de Directie, s

Inspecteur voor eene reeederij. Br. ond. motto reederij, aan Blikman ^ en Sartorius, boekh. Amsterdam.

Ontwikkeld jongmensen bij de Ned.-Ind. spoorweg-maatschappij voor hare spoor- en tramwegen op Java, om ten spoedigste in dienst te ' treden (niet ouder dan 25 jaren) reeds eenige jaren bij de spoorwegen hier te lande werkzaam geweest en, vooral administratief en technisch, volkomen bekend met den goederendienst. Reflectanten gelieven zich te wenden in persoon of per brief aan het hoofdbureau der Maatschappij, Lange Beestenmarkt 46a te 's-Gravenhage.

GEZOCHTE BETREKKINGEN.

Iemand (geen Ingenieur), vele jaren werkzaam geweest bij den aanleg van spoor- en tramwegen, biedt zich aan. (Zie Adv.)

Pract bekw. Bouwk. Opzich. van midb. leeft, zoekt door afloop der werkzaamheden een hem passende betrekking: als opzich. teeken. of uitvd. zelfstandig kunnende werken; de beste referentiën van HH Archt. en Aann. staan hem ten dienste. Br. onder No. 6388 aan het Bureau van het Alg. Ned. adv.blad te 's-Gravenhage.

Mijn-Ingenieur wenscht voor een maatschappij naar 't buitenland te vertrekken Br. motto mijningenieur, bij den boekh. Joh. G. Stemler Cz., Amsterdam.

Een Technoloog zag zich gaarne in de een of andere industrie geplaatst. Fr. Br. onder No. 342, aan den boekh. J. Wattman Jr., te Delft.

AFLOOP VAN AANBESTEDINGEN.

(Over het algemeen wordt de naam van den laagsten inschrijver vermeld, tenzij de gunning kan worden medegedeeld.)

Rijkswaterstaat. Groningen, 22 Aug. Bouwen van een pachterswoning te Fiemel. H. v. Dijk te Delfzijl en A. Daan Jr. te Noordbroek, f 6898.

Haarlem, 24 Aug. Herstellen van het werkspoor der Pettemer zeewering. C. de Wijs te Alkmaar, f 2829.

Middelburg, 25 Aug. Maken en inhangen van een paar sluisdeuren in den mond der Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen. G. J. Balkenstein te Terneuzen, f 10,438.

's-Gravenhage, 30 Aug. 4°. Eenige werken in den Boven-Rijn onder Herwen en Aerdt en Millingen. Th. J. Wiegerink te OuderAmstel f 27,800; 2°. Maken van dienstwoningen op het sluisplateau van de' schutsluis in de afsluiting van de Maas, onder de gem. Andel, prov. N.-Brabant, beh. tot het verleggen van den Maasmond. G. M. Jochems te "Vreeswijk, f 25,120.

Min. v. Wat., H. en N. 's-Gravenhage, 25 Aug. Onderhoud van het post- en telegraafgebouw, de herstellingswerkplaats van de Rijkstelegraaf, de Rijkspostspaarbank en de postpakketloods ald., van den dag der kennisgeving van de goedk. der aanbest. tot en met 31 Dec. 4901. Wed. W. Franke ald., f 9608.

Id Id Verbouwen enz. van het post- en telegraafgeb. te Nijmegen en onderhouden tot 34 Dec. 4901. H. G. B. Rief te Nijmegen, f 3099.

Min. v. Financiën. Rotterdam, 25 Aug. Uitvoeren van eenige werken in het Rijksbelastinggebouw aan de Boompjes en Scheepmakershaven ald. W. J. v. Dort ald., f 5318.

Min. v. Koloniën. 's-Gravenhage, 30 Aug. 1°. Geasphalteerde geg. ijz. flensbuizen, mofbuizen en hulpstukken. «Compagnie Générale des Conduites d'eau» te Vennes, f7753; 2°. Vloeiijzer, in 3 perc. Perc. 1. Diekema en Chabot te Rotterdam, f3057.88; perc. 2. Gebr. v. d. Vliet te Amsterdam, f 743.05; perc. 3. A. Kooien te Amsterdam, f 9933.60 ; 3°. Metalen bovenbouw voor 14 bruggen voor secundaire spoorwegen ten dienste der S S. op Java. «Actien-Gesellschaft für Eisenindustrie und Brückenbau», vormals J. C. Harkort te Duisburg, f7140; 4°. Ten dienste der S.S. op Sumatra. Onderstellen met verder benoodigd ijzerwerk voor de kasten van 10 gesloten goederenwagens met remwerk en voor 6 platte wagens met ijzeren ringen en met remwerk. «Soc. Anon. de Braine le Comte» te Brussel, f 14,573; 5°. Vloeiijzer, in 4 perceelen Perceel 4. Gebr. v. d. Vliet te Amsterdam, f 8832.94; perc. 2. J. A. v. Laar te Amsterdam, f 2646.79; perc. 3. A. Kooien te Amsterdam, f 5349.08; perc. 4. Diekema en Chabot te Rotterdam, f 5307.12; 6°. Schroefpalen. H. T. Wiegerink te Nijmegen, f 10.809; 7°. Geasphalteerde geg. ijz. mofbuizen en kokerpalen. Perc. 4. «Comp. Générale des Conduites d'eau» te Vennes, f7117; perc. 2. Dezelfde, f 5227; perc. 3. R. Boeking en Cie te Brebach a/d Saar, f 727.72 ; 8°. Geg'alv. gegolfd plaatijzer, ten dienste van het Dept. v. Oorlog in Ned.-Indië. Diekema en Chabot, f 3248.47.

Gemeentewerken. Vriezenveen, 49 Aug. 4°. Verbouwen der school in wijk I. W. Jansen ald., f4310; 2°. Leveren van de hierdoor noo¬

dige en veranderen van aanwezige schoolmeubelen. J. Roelofs ald., f 770.

Amsterdam, 24 Aug. Leveren en plaatsen van geslagen ijzeren vaarrichting- en lichtboeien met schroefankers, ankerkettingen, sluitingen enz. F. Andriessens, firma V. A. Hillen te Utrecht, f 26,900.

Id. Id. Maken, leveren en stellen van den bovenbouw van twee spoor- en twee wegbruggen in den verbindingsdam. Dezelfden, f64,900.

Id. Id. Bouwen van twee vaste bruggen, waarvan één over de Onbekende gracht en één over de Nieuwe Achtergracht; maken van een kademuur en van een houten walbeschoeiing langs de terreinen der vroegere straatmakerswerf en ophoogen en rioleeren dier terreinen, met bijbeh. werken. L. Bijlsma ald., f 67,400.

Id. Id. Ophoogen en rioleeren van de Hoedemakerskade, tusschen de Servaes Nout- en van Woustraten. C. de Vilder ald., f 4347.

Id. Id. Bouwen van een houten hulpschool, bevattende 4 klasselokalen, op de voorm. Schuitenmakerswerf aan den Stadstimmertuin. A. Huysken, f 4700. , . .. . 3

Winschoten, 24 Aug. Vergrooten der bestaande cokesloods, mede ter verkrijging van ruimte voor eene ammoniacfabriek op het terrein der gem. gasfabriek. Gegund aan C. Roelfs ald., f 4581.

Nijmegen, 22 Aug. 4°. Bouwen eener woning voor den bewaker van de mestbergplaats in het Nieuwveld ald. Gegund aan J. O. Kropman ald. f 3465; 2°. Leveren van 425,000 grijze vlakke klinkers voor trottoirs en 450,000 miskleurige vlakke klinkers voor straatgoten. Gebrs v d. Loo te Lobith, vlakke, f 16, miskl. f 14.80 per 4000.

Abcoude-Proostdij, 22 Aug. Best. v. h. wat. de Ring der Waardassacker en Holendrechter waterschappen. Onder profiel brengen van den weg en de waterkeering van Abcoude naar den Voetangel. Gegund aan A. de Zwart te Wilnis, f 880.

Spoor- en Tramwegen. Utrecht, 22 Aug. Maatsch. tot Expl. v. S.S. Wijzigen en uitbreiden van het hoofdgebouw, afbreken, vervoeren en weder opbouwen van eene goederenloods en uitvoeren van eenige diverse werk»n op het station Olst. A. H. Feberwe te Deventer, f 4744.

Particuliere werken. Enschede, 47 Aug. C. Simon. Verbouwen van een woonhuis en inrichten van twee woonhuizen met winkels aan de Haverstraat ald. W. A. Thomasson ald., f 10,700.

Leiden, 22 Aug. Archt. H. f. Jesse. Bouwen van 8 woonhuizen aan den Marendijk ald. T. van Leeuwen te Waddinxveen, f 31,389.

Enschede, 22 Aug. F. Vowinkel. Bouwen van een verdieping op zijn woonhuis aan de Hengelosche straat. E. Gebben en A. J. Heerink ald., f 4200.

Sneek, 23 Aug. Firma G. N. Bouma & Zn. Verbouwen en vergrooten van de stoomboekweitpellerij en meelfabriek de Hoop. Gegund aan J. J. v. d. Leij te Arum, f 8566.

Veghel, 25 Aug. R. K. Par. Kerkbest. Amoveeren van vier woningen en daar ter plaatse bouwen van eene bewaarschool. Gegund aan F. van Dinther te Osch, f 9000.

AANKONDIGING VAN AANBESTEDINGEN.

Maandag 4 September.

Ambt-Doetinchem. Burg. en Weths., te 2 ure: Afbreken van bestaande en bouwen van twee nieuwe bruggen over de Bielheimerbeek waarvan één bij Hofs en één bij Perenbosch. Best. ter inzage op het gemeentehuis. Inl. bij den archt. Ovink. Aanw. 4 Sept. te 8 ure, aanv. bij Hofs.

Amsterdam. Burg. en Weths., te 42 ure: Leveren van vilten helmen met garnituur voor de inspecteurs, brigadiers en agenten der gemeente-politie, ged. de jaren 4900, 4901, 1902, 4903 en 4904. (Zie Adv. in n°. 34.)

Odoorn. Kerkv.der Herv. Gem., te 44 ure: Bouwen eener nieuwe pastorie ald. Bilj. inz. bij den voorzitter der kerkv. uiterlijk 3 Sept. Best. verkrijgb. bij den archt. Kliphuis te Emmen.

Dinsdag 5 September. Abcoude. J. Doorn, te 2 ure: Herbouwen van het achterhuis der hofstede nabij het station ald. Best. en teek. verkr. bij B. Brouwer te Utrecht. Aanw. in loco door den archt. E. G. Wentink te Schalkwijk 5 Sept. te 42 ure.

Groningen. Vanwege het Min. v. Wat, H. en N., te 42 ure: Bouwen van eene loods voor het opbergen van reserve sluisdeuren nabij de Oude Statenzijl met bijk. werken, en maken, inhangen en 1 gangbaar opleveren van een paar hooge vloeddeuren in de Nieuwe ' Statenzijl beh. tot de zeewerken in Groningen. Raming f 7620. (Zie Adv.'in n». 32.)

Nijmegen. Burg. en Weths., te 2 ure: 4°. Leveren en aanbrengen ' van buisleidingen, kranen enz., ten beh. der water-, stoom- en g&sle*~ > dingen in het openbaar slachthuis; 2°. Leveren van gegoten ïjzeien gootkokers, ten beh. van nieuw aangelegde wegen. Best. verkrijg», xei 1 eem -secret. Inl. geeft de gem.-archt. ,

■ S Westdorpe. Burg. en Weths., te 2 ure: Verbouwen en vergooten

■ van de openbare school en leveren en plaatsen van .^^olmeuDeien ,n ' dezelve. Best. met teek. ter gem.-secretarie verkrijgb. H». geen, ue • bouwk. D. de Jonghe ald. 1 Woensdag 6 September.

1 Amsterdam. Genie, te 40 ure: Leveren van kastenivoor tafel-

- gereedschap ald. Begr. f 7640. Best. verkrijgb. tusschen 9 en 4 ureb.j