M 38.

Afd. Spoor- en Tramwegen en Stoomwezen van het Dep. van B. O. W.

Bij de expl. der Staatsspoorwegen op Java:

Benoemd: tot onderopzichter le kl., de onderopzichters 2e kl. W. R. Davis en 0. von Past au ; tot tijd. onderopzichter 2e kl., de tijd. onderopzichter 3e kl. J. C. Soet.

Overgeplaatst: van de Wester- naar de Oosterlijnen, de onderopzichter 2e kl. W. F. H. Seket.

Ontslagen: op verzoek, wegens ziekte, eervol uit zijne betrekking, de onderopzichter le kl. F. H. Hornung.

Bij de Genie.

Hersteld: Boven de formatie in activiteit, de le luitenant op non-activiteit F. C. Proper ; in activiteit en geplaatst bij de IVe afd. van het Dep. van Oorlog (hoofdbureau der genie), de kapitein op non-activiteit J. W. C. van Steeden.

Bij het Boschwezen.

Bij het Boschwezen op Java en Madoera.

Belast: met het beheer over het boschdistrict Probolinggo— Besoeki, standplaats Bondowoso, de houtvester W. H. van der Haas, thans belast met het beheer over het boschdistrict ZuidWest—Rembang—Ngawi; met het beheer over het boschdistrict Zuid-West—Rembang—Ngawi, standplaats Ngawi, de houtvester T. E. P. Scheltema Beduin, thans belast met het beheer over het boschdistrict Probolinggo—Besoeki.

Bij het Kadaster. Verleend: Een tweejarig verlof, wegens ziekte, aan den ingenieur 3e kl. S. A. Spaarwater.

OPEN BETREKKINGEN.

Waterbouwkundig Opzichter bij de gemeentewerken te 's-Hertogenbosch. (Zie Adv.)

AFLOOP VAN AANBESTEDINGEN.

(Over het algemeen wordt de naam van den laagsten inschrijver vermeld, tenzij de gunning kan worden medegedeeld.)

Rijkswaterstaat. 's-Gravenhage, 6 Sept. Uitdiepen van twee gedeelten van den Holl. IJssel onder de gemeenten Ouderkerk en Krimpen a/d IJ. A. Ph. Volker te Sliedrecht, f 1977.

's-Gravenhage, 8 Sept. Voortzetten der verbetering van den Nederrijn en de Lek onder Tuil en 't Waal, Everdingen en Hagestein. G. W. v. Hezewijk en W. v. Oss te Nijmegen, f 91,997.

Min. v. Financiën. Rotterdam, 11 Sept. Ontv. der F.eg. en Bom. te Dirksland. Graven en vergraven van kavelslooten en greppels, maken van 17 drinkputten, leggen van buizen enz. in den nieuwen polder aan het Haringvliet onder Stellendam. P. Maat te Stellendam, f 4888.50.

Gemeentewerken. Nederweert, 7 Sept. Herbouwen van de gemeenteschool ald. Gegund aan J. Kluskens ald., f 3860.

Wierden, 7 Sept. Bouwen van een houten brug met ophaalbrug over de Regge tusschen Notter en Zuna. H. Danser Hz. te Meppel, f 6145.

Grouw, 7 Sept. Vergrooten der bewaarschool te Warga. Gegund aan S. Kamstra en B. de Boer te Warga, f 1923.

Schiedam, 9 Sept. Uitbaggeren van havens en grachten binnen de gemeente. Ph. Kleijn te Dordrecht, f 10,200.

's-Gravenhage, 9 Sept. Bouwen van een speellokaal met portaal bij de bewaarschool aan de Hekkelaan. G. Stans te Loosduinen, f 4160.

Spoorwegen. Amsterdam, 6 Sept. Holl. Hz. Spoorwegmij. Maken van een tijdelijke spoorverbinding naar de visschershaven te IJmuiden en voltooien van de ingraving voor den te verleggen spoorweg met toegangs-, over- en parallelwegen, leggen van een definitief spoor enz.

A. Terwindt te Utrecht, f 78,566.

Id. Id. Leveren van platte eikenhouten dwarsliggers. Ambagtsheer & v. d. Meulen, te Amsterdam, f 3.113 per stuk.

Particuliere werken. Steenwijk, 4 Sept. Notaris W. Huender. Weder opbouwen van het boerenwoonhuis met schuur enz. te Wapserveen bewoond door A. v. Dalen. J. L. Eppinga te Lippenhuizen, f 3755.

's-Gravenhage, 14 Sept. Ingenieur H. P. N. Halbertsma. Maken van het machine- en ketelgebouw met schoorsteen, zuig- en reinwaterputten, ontijzeringsinrichting, filters, reinwaterkelders, woning voor den machinist, enz. voor de «prise d'eau» der Tilburgsche waterleiding.

B. W. de Blécourt te Nijmegen, f 91,900.

AANKONDIGING VAN AANBESTEDINGEN.

Maandag 20 September.

BrummëN. M. Hoekstra: Bouwen van een woon- en winkelhuis. Inl. bij den opz. Boezewinkel.

Varsseveld. Best. der Cobp. Stoomzuivel'fabriek, te 3 ure: 1°. Metsel-, timmer-, smids- en verfwerk enz. der fabriek; 2°. Aanvoer van steenen, zand enz. Inl. bij W. Vriezen te Heelweg. Aanw. 20 Sept. te 2 ure.

Dinsdag 21 September.

Hoofdplaat. Best. der wat. v. d. cal. Hoofdplaat- en Thomaespolders, te 3 ure: Maken van werken tot verdediging van den oever tusschen de strandhoofden, gelegen landwaarts van het oeverwerk C van den cal. Thomaespolder. Aanw. 14 en 17 Sept., des voorm. van 9 tot 11 ure, waartoe het Bestuur in de Directiekeet van genoemde polders zal bijeenkomen, terwijl buitendien geene aanwijzing geschiedt.

Utrecht. Maatsch. tot Expl. v. S.S., te 2 ure: (Bestek n°. 732) Uitbreiden der spoorweghaven en verrichten van eenige diverse werken op het station Zuidbroek. Begr. f 4775. (Zie Adv. in n°. 37.)

Muiden. Gommiss, v. d. Muider en Naarder trekvaarten, te 11M ure: Baggerwerk in de Naarder trekvaart. Inl. bij den opz. L. A. van Mels te Diemen.

's-Hertogenposch. H. Neefs van der Veer, te 3 ure: Bouwen van 4 beneden- met bovenwoningen op het nieuwe uitbreidingsterrein aan den hoek Havendijk en Boschdijkstraat. Inl. bij den archt. W. v. Aalst ald.

Poortvliet. Best. v. h. wat. Poortvliet, te 12 ure: Leveren en storten van 560 scheepston stortsteen. Inl. bij den waterbouwkundig ambten. W. A. v. d. Velde.

Rotterdam. B. Jutte, te 2 ure: Bouwen van een sigarenfabriek met drie panden. Inl. bij den archt. H. v. Vugt van 12—1 % ure.

Woensdag 22 September.

Goes. Bouwk. J. W. v. d. Weert WJz.: Bouwen van een pakhuis groot 257 M2. Inl. bij den bouwk. voornoemd. Aanw. 22 Sept. te 10 ure.

Zutphen. A. Meerstadt, te 6 ure: Verbouwen van het huis n°. 28 hoek Lange Hofstraat en Roode Torenstraat ald. Inl. bij J. J. Meilink. (Uitsluitend voor inwoners van Zutphen.)

Bakkeveen. Kerkv. der Ned. Herv. Gem., te 4 ure: Verschillende herstellingen aan de pastorie. Best. en voorw. bij W. Wiering ald.

Utrecht. Genie, te 10 ure: Aanbrengen van onderscheidene verbeteringen en voorzieningen aan de kazerne van het korps Genietroepen ald. Begr. f 2000.

Donderdag 23 September.

's-Gravenhage. Burg. en Weths., te 2 ure: Leveren van brandstoffen, ten dienste van verschillende gemeentegebouwen, gedurende het tijdvak aanvangende 1 Nov. 1897 en eindigende 30 Sept. 1898. De voorwaarden zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, 3<le afd., alwaar de inschrijvingsbiljetten moeten bezorgd zijn uiterlijk twee uur vóór het uur van aanbesteding.

Pouderoijen. Kerkv. en Notabelen, te 2 ure : Opbouwen van de afgebrande kerk en torenspits. Best. bij den bouwk. J. de Bie te Gorinchem. Aanw. 23 Sept. te 11 ure.

Breda. Burg. en Weths., te 12 ure: Bouwen van een nieuw kantoor aan de gem.-gasfabriek. Voorw. ter gem .-secretarie. Inl. op het bureau van gemeentewerken van 9—12 ure.

Vrijdag 24 September.

Leeuwarden. Vanwege het Min. v. Wat., H. en N., te 12 ure1: Uitvoeren van baggerwerk in het Rijkskanaal van Dokkum naar Gerben Allesverlaat in Friesland. Raming f 0.48 per M3. (Zie Adv. in n°. 36.)

Haarlem. Commissie van toezicht over het gesticht Meerenberg, te 11 ure: Maken van een zusterhuis op het terrein van het gesticht. Inl. bij den archt. F. W. M. Poggenbeek te Amsterdam. Aanw. in loco 18 Sept. van 10—12 ure.

Ierseke. Burg. en Weths., te 11K ure: Verbouwen der o. I. school H met een lokaal. Inl. bij den gem.-opz. H. Snijder. Aanw. 20 Sept. te 11ure en 24 Sept. te 10>^ ure.

's-Gravenhage. Min. v. Wat., H. en N., te 1 ure: Verbeteren van Rijkstelegraaflijnen langs den Staatsspoorweg tusschen Dordrecht en het Holl. Diep. Begr. f 750.

Hengelo (O.). Dir. der Hengelosche Bontweverij, te 3 ure: Bijbouwen van een nieuw gedeelte groot ± 1165 M2. aan de fabriek. Inl. en best. ten kantore van de archt». v. d. Goot en Kruisweg. Aanw. 24 Sept. te 10 ure.

Middelburg. Vanwege het Min. v. Binnenl. Zaken, te 10 ure: Onderhouden enz. van het Rijksarchjefgebquw ald. en inrichten van eenige lokalen tot bewaarplaats "der Rijksarchieven. Begr. f 12,000. Inl. bij den Rijksbouwk. voor de onderwijsgeb. en bij den opz. der archieflokalen J. A. Frederiks ald.

Maandag 27 September.

Winsum. Best. der Coöp. Ver. tot Zuivelbereiding, te 9 ure: Bouwen van een stoomzuivelfabriek met directeurswoning, ketelhuis, machinekamer en stoomschoorsteen, kolenbergplaats, ijshuis en twee werkmanswoningen enz. ald. Best. bij J. Vollema en B. Boonstra te Winsum en verkrijgbaar bij J. Timmenga, archt. te Oosterend. Bilj. inz. onder lett. C. W. bij S. C. Bakker.

's-Hertogenbosch. Burg. en Weths., te 10 ure: Herstrating van de Markt en bestrating van wegen (met rioleering.) (Zie Adv.)