M 14.

Bij beschikking van den Minister van Waterstaat, H. en N. zijn benoemd tot buitengewoon opzichter: E. Wiggelinkhuizen te Leerdam bij het maken van een gedeelte van het Zuider Afwateringskanaal van den Winterdijk tot den Achtersten dijk onder Vrij hoe ven-Capelle, Capelle, Waspik en Raamsdonk, en ,T. M. Krijger' Jr. bij het onderhoud der Rijkszeeweringen op Schokland.

Bij den dienst van weg en werken der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is, met ingang van 1 April, benoemd tot ingenieur, de heer P. Joosting, thans adjunctingenieur le kl.

Door den raad van commissarissen der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zijn aangewezen om, bij verhindering of ontstentenis van den directeur-generaal, alle stukken, bevattende verbintenis of kwijting, te onderteekenen als «loco-directeur-generaal» : de heer E. J. B. H. M. Engeringh en bij verhindering of ontstentenis van den secretaris tot contra-signeering dier stukken, als «loco-secretaris»: de heeren W. M. J. Werker, J. A. M. C. de Koning of Mr. K. H. Beyen.

Het dagelijksch bestuur van Leiden heeft op de voordracht voor directeur der gemeentelijke gasfabriek aldaar geplaatst: 1°. den heer N. W. van Doesburgh, thans onderdirecteur aan de gemeentelijke gasfabriek te 's-Gravenhage, en 2°. den heer Blom, thans directeur der gemeentelijke gasfabriek te Arnhem.

De le luitenant der genie H. W. Forbes, werkzaam te Haarlem, is bestemd om 15 September op te treden als leeraar aan de Kon. mil. academie te Breda.

In Ned.-Indië. Bij den Waterstaat en 's Lands B. O. W.

Benoemd: tot opzichter 39 kl., de ambtenaar op wachtgeld A. R. Bloemhard en de ambtenaar op nonactiviteit H. E. van Put, laatst die betrekking bekleed hebbende; tot opzichter der 2e kl. de opzichter der 3e kl. A. L. F. J. van den Dungen Gronovius; tot opzichter der 3e klasse de tijdelijke opz. bij. den waterstaat S. van Slooten.

Overgeplaatst: naar de residentie Kedoe, de opzichter 2» kl. W. H. Berkhemer Jr.; naar de residentie Batavia, de opzichter 2s kl. G. Bakker; naar de residentie Preanger-Regentschappen de ingenieur 2» kl. D. A. Koster; naar de residentie Oostkust van Sumatra, de opzichter 3e kl. Tj. Bijkerk ; naar de residentie, Banjoemas, de opzichter 3e kl. J. G. de Lassasie ; naar Lawang de aan den chef der irrigatie-afdeeling Brantas toegevoegde opzichter 2« kl. B. H. W. Wtillebrandts ;

Toegevoegd: aan den chef der werken en opnemingen aan de Solo-rivier, de opzichter 2e kl. H. van der Sande; aan den chef der 5e waterstaatsafdeeling, de opzichter 3° kl. A. Mioulet ;

Geplaatst: in de residentie Pekalongan, de benoemde opzichter der 3e kl. A. R. Bloemhard; in de residentie Batavia, de opzichter 3e kl. H. E. van Put; in de residentie Soerabaja, de benoemde opzichter 3e kl. J. A. Steendam.

Afd. Spoor- en Tramwegen en Stoomwezen van het Dep.

van B. O. W.

Gedetacheerd -. bij deze afdeeling de benoemde tijdelijk adjunctingenieur der le kl. J. P. Textor.

Bij den aanleg van Staatsspoorwegen op Java:

Benoemd: tot hoofdingenieur de ingenieurs der le kl. A. E. Wijss en R. P. O. D. Wijnmalen; tot tijdelijk onderopz. le kl., de tijdelijke onderopz. 2e kl. L. W. Schaad; tot tijdelijk onderopz. 2e kl., de tijdelijk onderopz. 3e kl. J. Grootenhuizen tot tijdelijk onderopzichter 1° kl. de tijdelijke onderopzichter 2e kl. R. F. M. Hartman; tot tijdelijk onderopzichter 26 klasse de tijdelijke onderopz. 3e kl. S. R. Berkholst.

Bij den Staatsspw. ter Sumatra's Westkust.

Benoemd : tot tijdelijk teekenaar bij de exploitatie H. Bentfort van Valkenberc.

Bij het Boschwezen.

Bij het Boschwezen op Java en Madoera.

Benoemd; tot adjunct-houtvester der 2e klasse E. K. Plasschaert, Ch. L. Zaal en H. G. Praasterink.

Geplaatst: in het boschdistrict Semarang-West-Soerakarta, de benoemde adjunct-houtvester 2e kl. E. K. Plasschaert ; in het boschdistrict Blora, de benoemde adjunct-houtvester 2e kl. Ch. L. Zaal ; in het boschdistrict Grobogan, de benoemde adjunct-houtvester 2e kl. H. C. Praasterink.

Bij de Genie.

Geplaatst: bij den gew. en plaats, geniedienst in de le milit. afd. op Java te Batavia, de kapt. der genie geëv. van Atjeh naar Batavia, Tielenius Krutjthof.

Van Atjeh afgelost: de kapt. E. W. van Bloemen Waanders, de le luit. G. U. van Renesse van Duivenbode.

OPEN BETREKKINGEN.

Secretaris bij het Kon. Inst. van Ingenieurs. (Zie Adv.)

Directeur der R. H. B. School te Warffum. (Zie Binn. en Buit. Ber.)

Teekenaar die tevens eene goede hand schrijft. Brieven onder n°. 3067,

aan B. Feenstra, Kantoorboekhandel, Dennenweg 58a te 's-Gravenhage. Opzichter-Teekenaar aan de Fabrieken voor Gas en Electriciteit der

gem. Rotterdam. Aanm. aan de fabriek Oost-Zeedijk van 10—12 u. Bouwk. Teekenaar. Hon. f 70 p. m. Br. ond. lett. N. P. aan Blikman

en Sartorius boekh. Amsterdam. Bouwk. Opzichter. Hon. f 60 p. m. Br. ond. lett. R. 59 aan J. Muusses,

Boekh. Purmerend.

AANGEBODEN BETREKKINGEN.

Bouwk. Opzichter-Teekenaar. Een Bouwk. Opzichter-Teekenaar met goede referentiën,, biedt zijne diensten aan bij een Architect of Aannemer. Brieven onder n°. 1030 aan het Bureau van het Alg. Ned. Adv.-blad te 's-Gravenhage.

AFLOOP VAN AANBESTEDINGEN.

(Over het algemeen wordt de naam van den laatsten inschrijver vermeld, tenzij de gunning kan worden medegedeeld.)

Rijkswaterstaat. Maastricht, 21 Maart. Leveren van 7120 M3. stort- en zetsteen voor de Rijksrivierwerken op de Maas in Limburg. Perc. 1. J. Wissers te Wessem, f 3350; perc. 2. P. op de Kamp te Roosteren, f 4950; perc. 3. G. Smeets te Maeseyk, f 5040; perc. 4. P. v. Gasselt te Venlo, f 6990; perc. 5. A. Coolen te Panheel, f5275.

Arnhem, 25 Maart. Herstellen van de Stoffelsbrug in den grindweg van Zutphen naar Emmerik. G. J. Onstein te Doesburg, f 1167.

's-Gravenhage, 30 Maart. Maken van een gedeelte van het Zuiderafwateringskanaal van den Winterdijk tot den Achterstendijk onder Vrijhoeven-Capelle en Raamsdonk (verlegging van den Maasmond). H. van Rijn te Naarden, f 261,189.

Min. v. Wat., H. en N. 's-Gravenhage, 25 Maart. 1°. Onderhoud van het post- en telegraafgeb. te Sittard tot en met 31 Dec. 1900. G. Beckers te Sittard, f 700; 2°. Idem van het post- en telegraafgeb. te Hansweert. A. Goedemondt te Hansweert, f 644.

Genie. Deventer, 22 Maart. Aanbrengen van gasleidingen in militaire gebouwen ald. H. Leering Az. te Enschede, f 2849.

Zutphen, 23 Maart. Wijzigen van de wachterwoning bij het fort de Pol. A. J. Uiterwijk & Zn. ald., f 1515.

Gemeentewerken. Gorinchem, 21 Maart. Maken van ongev. 30 M. kademuur langs den Appeldijk enz. A. S. Maat ald., f 6450.

Dordrecht, 21 Maart. Uittrekken van oude en leveren en inheien van nieuwe palen, herstellen van aanlegplaatsen. Gegund aan O. Blijlevens te Made, f 5887.

Amsterdam, 21 Maart. Leveren van ijzerwerk en gereedschappen. Perc. 1. Vijlen. G. de Haas & Zn., f 724.62^ ; perc. 2. Spijkers en nagels. Dezelfde, f 2327.74; perc. 3. Bouten, moeren en schroeven. IJ. J. Eulen, f569.50; perc. 4. Kramerijen. Gunther & Meuser, f3855.53; perc. 5. Schellen. G. de Haas & Zn., f 181.94; perc. 6. Sloten. IJ. J. Eulen, f I I94.44M ; perc. 7. Schoppen. G. de Haas & Zn., f 1020.72; perc. 8. Gereedschappen. IJ. J. Eulen, f 1466.55; perc. 9. Metalen. M. v. Essen, f 2085.12; perc. 10. Smeedijzer. L. v. Essen, f 9160.50; perc. 11. Gegoten ijzerwaren. Gunther & Meuser, f 727.50; perc. 12. Kachels. Gebr. van Leer, f 1388.75; allen te Amsterdam.

Sittard, 22 Maart. Maken van de gebouwen voor de gasfabriek. G. Beckers ald., f 10,600.

Nijmegen, 22 Maart. Leveren van geg. ijzeren onderdeelen voor de uitbreiding der rioleering ald. Gegund aan ijzer- en metaalgieterij