NIEUWSBLAD VOOR DEN BOEKHANDEL

1919. No. 49

standaard. Door enkele uitgevers werden reeds toezeggingen gedaan.

Vanwege het bestuur werd een manifest voorgelezen waarin gewezen werd op de moeilijke omstandigheden, waarin de letterkundigen door de opdrijving der productiekosten voor uitgaven, door de duurte en de

malaise zich thans bevinden, en maatregelen werden in uitzicht gesteld om hun positie te versterken. Over het denkbeeld van een coöperatieve uitgeverij, waarvan het bestuur toegezegd had de mogelijkheid in studie te nemen, werd een discussie gevoerd waaraan werd deelgenomen door mej. Nine Minnema, en de heeren Francois Pauwels, Is. Querido en Herman Robbers. De heer Pauwels was van meening dat de letterkundigen meer als

een gewone vaKvereemging moestenoptreden, hetgeen door den heer Querido werd bestreden. De heer Robbers achtte een coöperatie zeer wel mogelijk; doch niet een uitgaande van de vereeniging als zoodanig.

Door het bestuur der vereeniging werd aan den minister van justitie een uitvoerig schrijven verzonden, om te protesteeren tegen de inbeslagneming van «De hel».

Uit het buitenland

«A life», roman, door May Oliver, zal verschijnen bij de uitgevers-firma Cassell & Co., te Londen.

«Carrion island», door Draycott M. Dell, zal verschijnen bij de uitgevers-firma Jarrold & Sons, te Londen.

«Der Geliebte der Frau Kastellanin. Ein Dresdener Roman», door Hans Heinz Hinzelmann, zal verschijnen bij de uitgevers-firma Hinstorffsche Verlagsbuchhandlung, te j 'Wismar.

«Flammen aus der Tiefe», roman, door Hans Land, is verschenen bij de uitgeversfirma Phönix Verlag, Carl Siwinna, te Kattowitz.

«Im Banne der Liebe», roman, door Fr. Lehne, zal verschijnen bij den uitgever Friedrich Rothbarth, te Leipzig.

«Spielzeug», roman, door Marie Stahl, is verschenen bij de uitgevers-firma Oldenburg & Co., te Berlijn.

«Titote», roman, door Maurice Morel, is verschenen bij de uitgevers-firma PlonNourrit et Cie., te Parijs.

«Le devoir de la joie», roman, door Marie Lafitte, is verschenen bij den uitgever Eugène Figuière, te Parijs.

«J'ai tué», roman, door Blaise Cendrars, is verschenen bij de uitgevers-firma Geonres

Crès & Cie., te Parijs.

«Das Mutterbild. Ein sozialer Zeitroman», door dr. Siegfried Brase, is verschenen bij de uitgevers-maatschappij Verlag der Schönheit Rich. A. Gresecke, te Dresden.

«Der Winterrock», roman, door Otto Zoff, zal verschijnen bij Georg Muller Verlag, te München.

«Der Antichrist», roman, door Max Ficher, zal verschijnen bij Georg Müller Verlas, te

München.

«Mensch gegen Mensch», roman, door Ernst Weisz, is verschenen bij Georg Müller Verlag, te München.

«Jan Bernd Hoeftmann. Die Geschichte eines Emslandjungen», roman, doorTheodora Korte, is verschenen bij den uitgever J. P. Bachem, te Keulen.

ADVERTENTIËN

Iemand met eenig kapitaal wenscht zich te associeeren met gevestigden uitgever.

Brieven onder het Nr. dezer Advertentie aan het Bureau van dit Blad. 2166

Nieuwe Prijslijst van Boeken na 1 Juli 1919

Bovenstaande lijst, bevattende titels en prijzen mijner voornaamste uitgaven, werd heden verzonden.

Op aanvrage zijn nog lijsten verkrijgbaar. 2172 Amsterdam, Juni 1919 L. J. VEEN