NIEUWSBLAD VOOR

DEN BOEKHANDEL

1919. No. 53

XI. Van de leden D. J. de Boer, J. W. Couvée, C. Dietrich, M.Dijk-

hoffz, J. goetheer, J. H. van hete-

ren, F. C. Koens, P. van der Limden, W. D. Meinema, H. R. Schaafsma, W. Winters en H. de Wit Jrzn. Bestuursleden: Vacature-H. E. Stenfert Kroese: de heer F. A. Verbeek Jr., Dordrecht.

Vacature-H. D. Tjeenk Willink Jr.: de heer J. C. Tadema, Haarlem.

Vacature-Paulus Müller: de heer A. B. van Holkema, Amsterdam.

XII. Van de leden H. J. W. Becht, G. Theod. Bom, J. Boode, H. A. van Bottenburg, H. Gregorius Jr., W. ten Have, G. H. Helderman, Simon Hoffmann, B. F. M. Mensing, P. A. Messchaert, Paulus Müller, F. J. Olivier, A. Overweg, W.A.van Rooijen en W. Winters:

Bestuursleden: Vacature-H. E. Stenfert Kroese: de heer F. A. Verbeek Jr., Dordrecht.

Vacature-Paulus Müller: de heer A. B. van Holkema, Amsterdam. Commissaris voor het Nieuwsblad: de heer J. H. de Wit, Amsterdam.

Commissaris voor het Bestelhuis: de heer W. Winters, Amsterdam.

AMENDEMENT:

Van de leden H. J. W. Becht, G. Theod. Bom, J. Boode, H. A. van Bottenburg, H. Gregorius Jr., W. ten Have, G. H. Helderman, Simon Hoffmann, B. F. M. Mensing, P. A. Messchaert, Paulus Müller, F. J. Olivier, A. Overweg, W. A. van Rooijen en W. Winters:

Op voorstel IV.

Hieraan toe te voegen:

Telken jare wordt door het Bestuur een voorstel ingediend betreffende de bestemming van het eventueel batig saldo.

MEDEDEELINGEN VAN CORRESPONDENTEN

Bij het Bestuur zijn de volgende mededeelingen ingekomen naar aanleiding van de Punten van Beschrijving voor de a.s. Algemeene Vergadering :

Vergadering Correspondentschap Leeuwarden en Heerenveen op 23 Juni 1919:

Bij de bespreking van voorstel V werd door enkele leden de opmerking gemaakt dat de voorgestelde contributieverhooging, vooral voor kleine zakenmenschen, wel een bezwaar kan zijn zich bij de Vereeniging aan te sluiten.

R. van der Velde Correspondent

Vergadering Correspondentschap Groningen en Winschoten op 26 Juni 1919. Door een der leden werd er op gewezen dat volgens art. 13 van het reglement het cartonneeren van schoolboeken bij aanbesteding nog altijd mag berekend worden voor 4 ct. per stuk, wat in dezen tijd te weinig is. Ook is gebleken dat hier gebruik van gemaakt wordt, wat op het geven van korting neerkomt. De vergadering kwam tot het besluit het Bestuur te verzoeken, zoo spoedig mogelijk den prijs hiervan te willen bepalen op 8 cent.

De Correspondent H. Edzes Jr.

Vergadering Correspondentschap Haarlem op 23 Juni 1919:

Aanwezig, behalve de correspondent, 5 leden, juist genoeg om de vergadering te doen doorgaan.