1919. No. 71 NIEUWSBLAD VOOR

DEN BOEKHANDEL

De vennootschap is gevestigd te Dragten, en is aangegaan voor onbepaalden tijd, gerekend vanaf 10 September 1919.

De vennooten hebben beiden het beheer der vennootschap, het recht om te haren name te handelen en te teekenen enz.,. behalve voor het opnemen van gelden, het stellen van borgtochten, het koopen, vervreemden en bezwaren van onroerende goederen, enz., waarvoor de handteekening van beide vennooten wordt vereischt.

(.Nederl. Staatscourant' no. 197).

Bij akte, 30 Augustus 1919 verleden, is tusschen de heeren J. Ridderinkhof, letterzetter, G. J. Ruys, boekdrukker, beiden wonende te Amsterdam als beheerende vennooten, en N. N. als commanditair vennoot, aangegaan een vennootschap van koophandel onder de firma Ridderinkhof, Ruys & C o., ten doel hebbende het oprichten en exploiteeren van een drukkerij, met alles wat geacht kan worden daartoe te behooren.

De vennootschap is gevestigd te Amsterdam en is aangegaan voor 10 achtereenvolgende jaren, gerekend vanaf 21 Augustus 1919 en alzoo eindigende 20 Augustus 1929.

Beide beheerende vennooten hebben het beheer der vennootschap, het recht om te haren name te teekenen enz., behalve voor alle transacties waarvan het onderwerp de som van 100 gulden te boven gaat, waarvoor de handteekening van beide beheerende vennooten vereischt wordt.

(.Nederl. Staatscourant', no. 196).

Met de .Nederl. Staatscourant' no. 197 is verzonden een bijvoegsel (no. 1397), bevattende de akte van oprichting en de statuten der naamlooze vennootschap Naamlooze vennootschap Carton- en papierfabriek «Neo cartona», teOude-Pekela.

Het doel der vennootschap is winst te behalen door het vervaardigen van papier, Papierpulp, carton, cartonnageartikelen en van eventueel hiermede in betrekking staande bijproducten, het drijven van handel hierin, alsmede door al hetgeen in den ruimsten zin gerekend kan worden tot een en ander te behooren.

De vennootschap vangt aan 12 Augustus 1919 en eindigt ± 31 December 1939.

Het kapitaal der vennootschap bedraagt 400.000 gulden, verdeeld in 80 aandeelen,

elk groot 5000 gulden, waarvan 40 aandeelen zijn geplaatst en volgestort.

Het bestuur der vennootschap is opgedragen aan een of meer directeuren, onder toezicht van 5 commissarissen.

Uit het buitenland

«Poètes d'hier et d'aujour d'hui. Morceaux choisis accompagnés de notices bio- et bibliographiques et de nombreux autographes. Supplément a 1'Anthologie des poètes francais contemporains», par G. Walch, 5me mille, is verschenen bij de Librairie Delagrave, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«Petite histoire de la grande guerre», suivie d'un Atlas de la guerre, gravé spécialement, 12 cartes militaires, 7 cartes politiques, door H. Vast, examinateur honoraire d'admission a 1'École de St.-Cyr, is verschenen bij de Librairie Delagrave, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«Journal du commandant Raynal. Le fort de Vaux» is verschenen bij den uitgever Albin Michel, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«Frangipane & Cie. Roman de la guerre aérienne», couverture de Jean CamilleBellaigne, door Marcel Nadaud, is verschenen bij den uitgever Albin Michel te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«Les Serbes, Croates et Slovènes», door A. Chaboseau, is verschenen bij de Éditions Bossard, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«Le Scandinavisme dans le passé et dans le présent», door Olof Höyer, is verschenen bij de Éditions Bossard, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation des éditions francaises).

«La télégraphie sans fil. La téléphonie sans fil. Applications diverses», door G. E. Petit, en Léon Bouthillon. Préfaces par le professeur A. d'Arsonval.membre del'Institut, 4me édition refondue, is verschenen bij de Librairie Delagrave, te Parijs. (Voor het buitenland: Société d'exportation dés éditions).

«Introduction a la chimie générale. Lois fondamentales de 1'atomisme et de 1'affinité, exposées a des chimistes débutants», door