Mannen van beteekenis in onze dagen, 9e en 11e afl. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1875.

Mellink Pz. (P. G.), Algemeene geschiedenis. Amsterdam, Ten Brink & de Vries, 1875.

Meyboom (L. S. P.), Hoofdbeginselen der nieuw-Christelijke rigting. 2e druk. 5e—8e afl. Haarlem, Kruseman en Tjeenk Willink, 1875.

Milton, Het verloren Paradijs. Overgebracht door J. j. L. ten Kate, 11e en 12e afl. Leiden, A. W. Sythoff, 1875.

Mis- en Vesperboekje. Amsterdam, J. Beerendonk, 1875.

Multatüli, Vorstenschool. Drama. Amsterdam, G. L. Funke, 1875.

Naamwijzer der gemeente Goes, benevens van Noord- en ZuidBeveland, voor 1875. Goes, F. Kleeuwens & Zoon.

Nuiver (A.) en O. J. Reinders, Oudheid en middeleeuwen. Verhalen. 2e druk. Groningen, J. B. Wolters, 1875.

Oppenheim (J.), Stuart Mill's Staathuishoudkunde. 6e afl. Groningen, J. B. Wolters, 1875.

Opzoomer (C. W.), Het wezen en de grenzen der Kunst. Leiden, P. van Santen, 1875.

Pieriks S. J. (K. J.), Verzameling van teksten uit de H. Schritt en de H. Vaders. Amsterdam, J. Beerendonk, 1875.

Qüack (H P. G.), De Socialisten. Ie stuk. Amsterdam, P. N. van Kampen & Zoon, 1875.

Regland (P.), De Gebochelde. Tooneelspel. Zierikzee, H. Zakenman, 1875. _

Rijkens' kleine Schoolatlas. 2e herziene druk. Groningen, d. tt. Wolters, 1875.

Rijnens (R. R.), Korte schetsen uit de geschiedenis en opvoeding. 2e druk. Sneek, J. F. van Druten, 1875.

icHELTEMA (C. S. Adama van), In het land der vreemdelingschap. Zangen des geloofs. 2e verbeterde druk. Amsterdam, Höveker & Zoon, 1875.

Slotemaker (L. H.), De hand aan de ploeg. Leerrede. Utrecht, W. F. Dannenfelser, 1875.

Staat der Nederlandsche zeemagt en koopvaardijvloot opJanuanj 1875. Amsterdam, van Tubergen & Kruysmulder, 1875.

Straatman (J. W.), De Godsdienst des twijfelaars. 7e en 8e an. Amsterdam, Jan D. Brouwer, 1874.

Stdart (M. Cohen), Zes maanden in Amerika. 2e en óe au. Haarlem, Kruseman & Tjeenk Willink, 1875. .

Uitstapjes (Nieuwe) in het rijk der natuur. 2e druk. Groningen, P. Noordhoff & M. Smit, 1875.

Valkhofp (J- N.), Premières lectures Francaises. 2e Bd. Groningue, P. Noordhoff & Smit, 1875.

, Le petit precepteur. 3e druk. Groningen, P.

Noordhoff & M. Smit, 1875.

, Volledige leercursus der Fransche taal. 3e

stukje, 2e druk. Groningen, P, Noordhoff & M. Smit, 1875.

Bergers (P.), De Oorlog met Atchin. 3e afl. Doesborgh, J. C. van Schenk Brill, 1875.

Ver Huell (A.), Jacobus Houbraken et son oeuvre. Arnhem, P. Gouda Quint, 1875.

VETH (p. j.), java. Geographisch enz. 13e en 14 afl. Haarlem, Erven F. Bohn, 1875.

Vroom (J. B.), De Wetgeving op de Registratie. 2e herziene druk. Ie afl. Zwolle, W. E. J. Tjeenk Willink, 1875.

^Endel (W. J.), Kindervreugd. 4e druk. Groningen, P. Noord-

hoff & M. Smit, 1875. Witte (H. W.), Plantkunde voor school en huis. 2e st. Groningen, J. B. Wolters, 1875.

Tijdschriften, Dag- en Weekbladen.

t>e Gids. — Maandrozen. —- De Banier. — De Wachter. — Isis. — Vaderl. Letteroefeningen. — De Nieuwe Militaire Spectator. — Tijdschrift gewijd aan Regtsgeleerdheid, Notariaat en Registratie. — De militaire Spectator. — Het eeuwig Evangelie. — Raamlijst der geborene, gehuwde en overledene personen, te Middelburg, — Onze tijd. — Familieblad. — De Ned. Werkman. — Rijdschrift voor het Nederl. regt. — De Tijdspiegel. — Eigen «aard. _ Kosmos. - Album der Natuur. — Vragen des tijds.— pe Economist. — Tijdschrift voor Nederlandsch Indië. — Bato. — Het Nieuws van den Dag. — Deventer Courant. — Het VadertÏÏ"1- — Nieuwe Middelburgsche Courant. — De Hollandsche lu«stratie.

~ advertentiën.

BERICHT.

J)e uitgave van Het Paleis van Justitie zal na 1 April e. k. geg schieden door tusschenkomst van den heer M. M. Olivier, te°ekhandelaar, Rokin E 70, te Amsterdam, aan wien men gelieve , adresseeren alles wat tot de uitgave behoort. Door tusschenge?St Van genoemden heer zal ook van het tweede kwartaal af lsPoneerd worden over de abonnementsgelden. [1395J M. Schooneveld en Zoon.

M.l

Ik heb de eer U te berichten, dat ik van 1°. April de sedert het overlijden mijns echtgenoots, den Heer B. Eisendrath, onder diens naam gedreven zaak, met al hare activa en passiva, heb overgedaan aan mijnen Zoon Henri, die haar van af dien datum voor eigen rekening zal voortzetten, en tevens belast is met de inning en betaling der uitstaande posten.

Tot 1°. Mei is alles aan het oude adres te zenden, na dien datum, het den boekhandel betreffende, Warmoesstraat J 60; het de leesbibliotheek betreffende, die ik voor eigen rekening op mijn eigen naam zal voortzetten, aan het oude adres.

Ik verzoek U hiervan s. v. p. goede nota te nemen, en voortaan alle disposities en pakjes te adresseeren aan den Heer H. Eisendrath.

Dank zeggende voor het mij geschonken vertrouwen, beveel ik mijnen opvolger beleefd aan, overtuigd dat hij niets nalaten zal, het hem te schenken vertrouwen waardig te blijven.

Met de meeste hoogachting teeken ik [1396] Amsterdam, Uw Dw. Dienares

1 April 1875. Wed. B. Eisendrath.

Op zeer voordeelige voorwaarden ter overneming aangeboden: Een geheel afgedrukte ROMAN, uit het Hoogduitsch vertaald, in 2 dlu., te zamen ca. 40 vel. Nadere inlichtingen op franco aanvrage onder het motto Roman, aan het bureau van dit Blad,

[1397]

Tve Heeren Schalenkamp c. s. zullen zich van 1 April a. s. beX) lasten met de aflevering mijner fondsartikelen, waarvan ik beleefd verzoek goede nota te nemen. Al wat vóór dien datum is afgeleverd wordt door mij verrekend. [1398] Utrecht, 27/3 75. A. J. Servaas van Rooijen.

H. J. van Lummel,

: Hoofdgebeurtenissen uit de Vaderlandsche Geschiedenis in

schetsen en afbeeldingen voorgesteld. De vooruitbestelde Exemplaren zijn heden verzonden. Aan allen, die van de aanbieding hebben gebruik gemaakt, breng ik nogmaals in herinnering dat de premiën

5/4y2 _ 8/7 — 14/12 — 30/25 en 60/48 successivelijk bij aanvulling worden verleend tot 15 April 1875.

Na dien tijd houden alle extra voordeelen op en wordt het rabat 20 % en de premie 13/12. [1399J Arnhem, 20 Maart 1875. J- Voltelen.

Multatuli's Vorstenschool.

Om noodelooze aanvragen te voorkomen, bericht ik nogmaals, dat mijne aanbieding op bovenstaand tooneelstuk vervallen is. Ik blijf echter bereid ieder die dit verlangt, thans ruim van commissie-exemplaren te voorzien. [1400] Amsterdam, 26 Maart 75. G. L. Funke.

Bij J. Heek, te Hilversum, is verschenen:

Hoe leert men onze hinderen rekenen.

Gemakkelijk rekenboekje voor eerstbeginnenden, door een oudonderwijzer. Prijs part. f 0.10.

Op aanvrage in commissie te bekomen.

De HH. Sohalekamp, v. d. Grampel & Bakker leveren tegen den netto prijs af. L1401J

BERICHT van de

MUZIEKALE CORRESPONDENTIE.

Door terugzendingen van diverse depots, zijn wij weder in liet bezit vau vroeger niet meer aanwezige N°s. van onzen Catalogus, zoodat H.H. Boekhandelaren, die hiervan alsnog gebruik willen maken, hunne opgaven gelieven in te zenden aan [1402] den Haag, Maart 1875. HEd. Dw. Dienaren

(Zuilingstraat 8.) DesfossezJ^Co.

H^den verzond ik Prosp., Winkelbiljet en lijst eener Kwarto Bijbel-uitgave naar Keur. Ik wek de Confrérie op tot medewerking, en reken op een doelmatige verspreiding der prospectus. Reeds dadelijk na verzending openbaarde zich de gunstigste verschijnselen, hetgeen mij in het vermoeden versterkt, dat deze uitgave een buitengewoon succes zal vinden. U4" 1 Doesborgh. J. C. van SchenkJSrill^

!M.et de verzending van :

DE OORLOG MET ATCHIN heeft eene vergissing plaats gehad. Afl. 5 is in Pj»*J^ verzonden. Laatstgenoemde afl. zal nog in deze week volgen, waar door-het abuis hersteld zal zijn. ^ Doesborgh.