Nieuwste uitgaven in het Buitenland. (*)

Deshlee (C, D.), Afternoons with the Poets. Koy. 16mo. 10 sh. 6 d. Dickens (C), Works, Pocket Volume Edition. 30 Vol. 42 sh. Society of Arts. Artisau Reports on the Paris Universal Exhibition

of 1878, 8o. 7 sh. 6 d. Pattison. Milton. Gr. 8o. 2 sh. 6 d. Williamson (C. N.), Carlyle Birthday — Book. 3 sh. Zachnsdorp, The Art of Bookhiuding. Post 8o. 10 sh. 6 d.

Penhoat, Elements de tactique navale. 1 vol. in 8o. 272 pages, avec 65 figures dans le texte. Berger Levrault & Co. fr. 5.

Wecker (H. de) en Ed. Landolt. Traité complet d'ophthalmologie, Tine Ier, avec 252 figures. Delahaye & Co. fr. 17.

Millot (G.), De 1'hygiène publique et de la chirurgie en Italië. 1 vol. in 8o. . Delahaye & Co. fr.^.50

Schutzenberqer (Paul), Traité de chimie générale. Tme. Ier. in 8o

Hachette & Co. fr. 14'

Molènes (E. de), La jambe d'Irma. 1 vol. in 18o. Tresse. fr. 3.50. Dieudonnê (A.), Képétitions de droit criminel, 2e Edit., 1 vol in 18o.

A. Mabesq Ainé. fr. 6. Davilliee (Ch.), Les arts décoratifs en Espagne orné d'une chromo-

lithographie et de gravures a 1'eauforte, 1 vol. in 8o. A. Quantin. fr. 10. Chandeneux (C. de), L'automne d'une femme. 1 vol. in 18o.

E. Pion & Co. fr. 3.50. Bouvier (A.), La belle grêlée. 1 vol. in 8o. J. Eouff. fr. 3.

Biano (Louis), Histoire de Jdix ans. Edit. p.p. ill. complet en 100

livraisons. Ier livr. F. Jeanmaire. 10 cent.

Chefs-d'oeuvre des prosatenrs francais au 19e Siècle, recueillis et mis

en ordre par Louis Collas & Victor Tissot. M. Dreyfous 1 vol. Pr. 5.Recueil chronoligique de nouveaux choisies de litteratuve (prose et

verse) du XVI au XIX Siècle par H. Herbault. 1 vol 18o.

Ducrocq Fr. 3.—

(*) Ten einde aan deze rubriek meerdere actualiteit te verleenen, zullen voortaan de nieuwste en meest courante in elk nommer worden opgenomen; voor de samenstelling daarvan is ons de vereischte medewerking verzekerd. De vroegere maandlijsten, die toch niet recent en bovendien om derzelver uitgebreidheid dikwijls moesten wachten, vervallen hierdoor.

(Be Red.)

ADVERTENTIËN.

ndertrouwd:

BOTE SCHAAFSMA en

JANTJE KLAVER. Dockum, 7 November 1879.

[5658]

D

e ondergeteekende bericht bii deze dat zij haren Boekhandel en

aanverwante Vakken, met inbegrip van het actief en passief van af 1 Januari 1879 tot heden haren Zoon Bote Schaaesma heeft overgedragen. Voor het vertrouwen, dat hare Firma 32 jaren mocht genieten, dankzeggende, beveelt zij haren opvolger der clientelle aan. Bockum, 20 October 1879. G. Kramer,

Weduwe A. Schaaesma.

Naar aanleiding van bovenstaande mededeeling, heeft de ondergeteekende de eer de aanvaarding van genoemden Handel te berichten.

De Zaak zaj geene naamsverandering ondergaan.

Zich aanbevelende belooft hij eene accurate bediening.

Bockum, 20 October 1879.

B. Schaaesma.

m met 1 Januari te aanvaarden, wordt te koon gepresenteerd een

DEBIETZAAK MJar i^JtómüLIOTHEEK waarvan het debiet jaarlijks bedraagt tusschen de 10 en 12 mille. Koopsom voor de overname benoodigd ƒ6000. —■ De zaak is gelegen in een welvarend stadje in een der noordelijke provinciën. Het huis, dat te huur is, is op een der beste standen gelegen. —■ De eigenaar is genegen den eventueeleu kooper 2 maanden de behulpzame hand te bieden.

Brieven onder Lett. S. S. Bureau Nieuwsblad. [5660]

BERICHT AAN DEN BOEKHANDEL. f\e ondergeteekende heeft de eer kennis te geven van zijne vestiging XJ alhier. Hoofdcorrespondent het Bestelhuis; v. d. Ned. Boekhandel. Smilde, 11 Nov. 1879. Schouten.[5661]

De Generale volmacht door ons aan den Heer A. L. M. Beijeeinck verleend, is heden met onderling goedvinden ingetrokken. [5662] Batavia-Rijswijk, 1 Augustus 1879. W. Bruining & Co.

ONGEBONDEN VERKOOPING.

Op Bonderdag. 20 dezer, zal G. Theod. Bom, te Amsterdam, iu Odéon onder daartoe genootligde Boekhandelaren verkoopen belangrijke fondsartikelen, ongebonden boeken, -platen, enz.

ve uataiogus worm verzonden. [56ooJ

De

'e ondergeteekende verzoekt hem geen Commissieeoed meel'

te zenden. [5664] Uithuizermeeden. J. Koou.

TE KOOP AANGEBODEN

tegen billijken prijs-. DE NAVORSCHER, 21 eerste jaargangen (1851—1871). De 19 eerste eerste jaargangen zijn gebonden in 19 nettej zwart lederen halve banden, linnen op bet plat. Jaargangen 1870 en 1871 zijn in afleveringen. Zeer net en zuiver exemplaar.

DIETSCHE WARANDE, 8 eerste deelen (1855—1869) in 8 zeer nette licht-bruin chagrin lederen halve banden, linnen op het plat. Fraai exemplaar.

NEDERLANDSCH MAGAZIJN, 1861—1870. 10 deelen, waarvan de 9 eerste in half groen lederen banden, jaarg. 1870 in afleveringenNet exemplaar.

Reflecteerenden gelieven zich te adresseeren aan den Heer [5665]

C. Nederveen. 'j Bosch, Vughterstraat, H. 42.

B

ij J. van Boekhoven te Utrecht is verschenen :

Charles Ploïtz, MANUEL de

LITTÉRATURE FRANCAISE a l'usage des écoles de

1'enseignement secondaire dans les Pays-Bas. Seconde édition, par

J. M. Reinders. Verkoop ƒ2.90, netto ƒ2.32. Premien 4/3*, 7/6, 15/12. Wordt alleen op aanvrage in commissie gezonden. ^5666]

II,

et Prachtwerk:

J. J. L. ten Kate. EEN ZOMERKRANS is thans compleet verschenen en zal uit den aard der zaak, met het oog óp het aanstaande St. Nicolaasfeest, alleen gebonden gevraagd worden.

Wij zenden daarom de Prachtbanden ten vervolge met bericht, dat de Heer D. G. van Bommel boekbinder te Amsterdam zich met het in den band zetten der Exemplaren heeft belast. Om vrachten, tijd en nuttelooze correspondentie te vermijden gelieve men dus aan ons adres geen Exemplaren ter binding op te zenden, üvenmin kannen wij banden tegen die van eene andere kleur omruilen omdat wij niet meer dan het benoodigde aantal hebben doen vervaardigen eu momenteel txeen enkel Exemplaar voorhanden is.

Voor het overige verwijzen wij naar het »Bericht" op onze facturen.

De Exemplaren in Prachtband gebonden, verguld op sneê, bij aanbieding besteld, volgen binnen eenige dagen. [5667]

Nijmegen, 6 Nov. '79. Blomheet & Timmeeman.

Heden verzonden wij de bij aanbieding bestelde Memorandum Scheurkalenders voor 1880. Deze heeft aanzienlijke voordeelen boven de uitgaaf van Kónig & Ebhardt, en wel in de eerste plaats dat de onze veel goedkooper is. bij even solide bewerking.

De part. prijs is ƒ0.75; netto ƒ0.50; premie 7/6, 14/12, en onze Memorandum-Scheurkalender is de eenige die werkelijk op de perforeermachine is geperforeerd, en dientengevolge zo" gemakkelijk afscheurt, welke manipulatie bij de Duitsche editie veel te wenschen overlaat, wijl die blaadjes eenvoudig met een punt/ijntjt op de snelpers zijn doorgedrukt.

Daarbij is de inrichting der onze veel practiseher: de ruimte voof aanteekeningen bevindt zich onder, de cijfers enz. boven, terwijl dag> datum en maand met kleine letter aan den voet zijn herhaald. He' maken en naslaan van notitien is dus zoo gemakkelijk mogelijk.

De ijzeren standaards wachten wij elk oogenblik en zullen tot concurreerende prijzen worden afgeleverd. [5668] Amsterdam, 7 Nov. 1879. Albracht & Co.

I

s verschenen:

DE SNIJDERKONING, Een verhaal voor jongelieden door H. Bosch Se., prijs ƒ0.25; 25 Ex. ƒ5.50; 50 Ex. ƒ10.—. [5660J Amsterdam. J. Verhagen Jr-