1854 door het initiatief van de Amerikaansche regeering de eerste stoot werd gegeven tot openstelling van Japan, is ditzelfde thans wederom met Korea geschied. Met een gereed gemaakt ontwerp-tractaat in zijn zak stevende de Amerikaansche commodore Schufeldt den 6<len Mei van dit jaar van de Chineesche haven Chefoo met de korvet de Swatara naar Seoul, de hoofdstad van Korea, en terwijl men, volgens de laatst ontvangen mailberichten, in China met belangstelling den uitslag van deze expeditie afwacht, heeft de telegraaf reeds bericht, dat zij volkomen gelukt is en tusschen Amerika en Korea een tractaat van handel en vriendschap is gesloten, waarbij in hoofdzaak het volgende is bepaald: Drie havens van het schiereiland zullen voor den handel worden opengesteld, t. w. Ien-san, Tu-san en Ren-shan. Ten opzichte van den handel is in het algemeen de clausule van de behandeling op den voet van de meest begunstigde natie aangenomen. De invoerrechten op goederen van dagelijksche behoefte zijn vastgesteld op 11 pCt., en die op artikelen van weelde op 30 pCt. van de waarde. Handel in opium is uitdrukkelijk verboden.

De Britsche legatie-secretaris Maude te Peking is na het bekend worden van dit bericht eveneens naar Korea vertrokken om als gemachtigde van Engeland een tractaat te sluiten.

Het is te voorzien, dat het voorbeeld door andere landen gegeven weldra ook door Nederland zal worden gevolgd, evenals dit, nu 26 jaar geleden, geschiedde, toen Japan voor het algemeen wereldverkeer werd opengesteld.

Herhaaldelijk hebben de nieuwsbladen melding gemaakt van eene vreemde Eransche koloniale onderneming, die door den markies de Bays was opgezet en waarvoor uit verschil-