NIEUWSBLAD VOOR DEN BOEKHANDEL

Kaldy (J.), History of Hungarian rausic. London,

W. Reeves. Cr. 8°. 2 sh. 6 d. Longe (F. D ), The fiction of the ice age and gla-

cial period. Lowestoft, McGregor & Fraser. 8».

2 sh. net.

Lubbock (A. B.), Round the Hora before the mast.

W. illustr. London, J. Murray. 8°. 8 sh. net. Maclaren (Ian). Mis Maiesty Baby. and somecom-

mon people. London, Hodder & Stoughton. Cr. 8».

3 sh. 6 d.

Mathers (Helen\ Dahlia, and other stories. London, Digby-Long & Co. Cr. 8°. 6 sh.

Meade (L. T.), A doublé revenge. London, DigbyLong & Co. Cr. 8o. 6 sh.

Morel (E. D.). Affairs of West Africa. W. illustr. and maps. London, Wm. Heinemann. Roy. 8o. 12 sh. net.

Müller (F. Max), Life and letters, edited by his wife. W. pnrtraits and other illustr. London, Longmans & Co. 8„. 2 vols. 32 sh. net.

Noyce (F.), England, India, and Afghanistan. Essays upon relations, past and future, between Afghanistan and the British empire in India. Londnn, C. J. Clay. Cr. 8°. 3 sh. net.

Oliphant (T. L. K.). Rome and reform. London, Macmillan & Co. 80. 2 vols. 21 sh. net.

On the heels of De Wet. By an Tntelligence officer. London, Blackwood & Sons. Cr. 8°. 6 sh.

ITALIË.

Ee Marchi fAttilio), II culto privatto di Roma

antica. II: La religione gentilizia e collegiale.

Milano. U. Hoepli. 80. c. g tav. 8 1. Longo (Michele), La coscienza criminora. Studio

psicologico-giuridico. Torino, Fratclli Bocca. 8°.

2 1. ;o c.

Lumbroso (Alberto), Napoleone II. Studie ricerche.

con ritratti, facsimili di autograf! e vari scritti

editi ed inediti sul Duca di Reichstadt. Roma,

Fratelli Bocca. 16°. 8 1. Pascoli (Giovanni), Miei pensieri di varia umanita.

Messina, V. Muglia. 160 3. 1. Perroni-Grande (L.), Saggio di bibliografia dan-

tesca. Vol. I. Messina, V. Muglia. 16°. 3 I. Rovetta (Gerolamo\ Casta diva. Milano, Baldini,

Casstoldi & Co. 80. 3 L ?o c. Turri (Vittorio). Machiavelli. Firenze, G. Barbèra.

16°, c. fig. 2 1. Vaccalluzzo (Nunzio), Dal lungo silen/.ie (Virgilio

e Dante). Studio dantesco. Messina, V. Muglia.

160. 3 1. 50 c.

BOEKBEOORDEELINGEN.

Adriani (A. H.). — alb. Heim, Het sexueele leven van den mensch : Nieuwe Paedagogische bijdragen, II, 5. — Jonas Lie, Als bet scherm valt. U. h. noorsch: De Nederl. Spectator, 30 Augustus: Het Leeskabinet, September. — b. TlDEMAN, -Wenken voor het godsdienstig leven: 'De Tijdspiegel, Augustus.

Akkeringa (A.). — W. Meerwaldt en J. G. Nijk, Lezen en stellen. Steloefeningen, 4e stukje: De Katholieke School, 26 Juni: Het Schoolblad, 15 Juli. — C. Otter, Tam en wild. Schetsen van dieren, 3 stukjes: Het Schoolblad, 8 Juli.

Arehief (Heraldisch en genealogisch). — Adelsarchief. Jaarboek voor den Nederl. adel, voor igo2: Nieuwe Rotterdamsche Courant, 23 Sept.

Becht (H. J. W.ï. — C. P. brandt van Düorne, Werkstaking Treurspel: Het Vaderland, 5 Mei; De Nederl. Spectator, 31 Mei. —C. P. brandt van Doorne, Verweghe en zijn vrouw: De Gids, Juni. — J. Eigenhuis. Beproefden: Het Nieuws van den Dag, 23 October. — Samuel Falkland, Schetsen, 6e bdl.: Algem. Handelsblad, 17 Aug. De Indische Mercuur, 2 September. — L. Ganghofer, De dorpsapostel: De Ned. Spectator,

10 Mei. — GüSTAV af Geyerstam, Huwelijkskomedie. N. h zwcedsch d. H. Bleeker: De Nederl. Spectator, 30 Augustus. — gustav af geyerstam, Vrouwenmacht: Kerkelijke Courant,

11 Juli: De Nederl. Spectator, 30 Augustus: Alg. Handelsblad, 21 September: Nederland, Oct. — Selma Lagerlöf, Gösta Berling. Vert. d. Marg Meyboom: Onze Eeuw, April. — I. Zangwill, Ghetto treurspelen (Zij die in duisternis omgaan) De Nederlandsche Spectator, 31 Mei. — I. Zangwill. Sterven in Jeruzalem. Ghetto treurspelen. UI: De Telegraaf, 27 October.

Beyers (Firma J. L.). — D. S. VAN EMDEN, Practische handleiding tot het wetboek van burgerlijke rechtsvordering: Rechtsgeleerd Magazijn, XXI, 3. — De gekroonde E. Door een oud-Haarlemmer: De Nederl. Spectator, 6 September. Belinfante (Gebr.). — d'Aulnis de Bourouill, La convention relative au régime des sucres. concluse le 5 Mars 1902 a Bruxelles: Algem. Handelsbl., ii Mei. — P. F. Hubrecht, Het lastige punt: Vaktijdschrift voor onderwijzers, Juni. Beschoor (W. A.). — H. M. van Nes. Na den vrede van Pretoria. Leerrede: De Standaard, 30 Juni: Nederlandsche Kerkbode, ; Juli. — H. PlERSON, Arenlezingen op Gods akker: Onze Eeuw, Mei. — H. Pierson, Des rechters keursteen: Nederlandsche Kerkbode, 10 Mei. Bijleveld (J.). — P. J. kromsigt, Waartoe een

belijdenis: De Bazuin, 25 Juli. Blankwaardt & Schoonhoven en W. de Haan. — Emile Zola, De Rougon-Macquarts. Vert. d. J. J. Schwencke: Algem. Handelsblad, 21 Sept. Blees Kzn. (G. J.). — H. J. M. Schoo, Malaria, haar ontstaan en hare bestrijding: Het Nieuws van den Dag, 17 Mei. Blok (Maison). — P. C. Boutens, Praeludiën. Verspreide gedichten: De Nieuwe Gids, Juni: Het Vaderland, 9 Juni. Blom & Olivierse. — TACO H. de Beer en Elisabeth irving, The literary reader. 4e druk: Lente, 24 Mei: Algem. Handelsblad, 8 Juni. Boek- en Steendrukkerij (Nederlandsche) v'h. H. L. Smits. — F. L. Ortt, Medische wetenschap en vivisectie: Onze Eeuw, Juni: Vox medicorum, 4 Juni: De Tijdspiegel, Juli: Vragen van den dag, Augustus: De Hollandsche Revue, 25 Augustus. Boekhandel v.h. Gebrs. Belinfante. — De bouw en de inwendige organen van het kinderlijk lichaam: Het Vaderland, 20 October. — S. A. Spaarwater, Handleiding bij het onderwijs in landmeten en waterpassen: Tijdschrift voor kadaster en landmeetkunde, XVIII, 5. — Nederlandsche staatswetten, oranje-uitgave, no. 11: Algem. Handelsbl, 10 Augustus. Boekhandel vrhn. Höveker & Wormser. — De Boeren op St. Helena. Album, met af beeldingen en bijschriften van S. J. E.: Geïllustr. Volksblad voor Nederland, 15 Mei: Kerkelijke Courant, 16 Mei: Nederlandsche kerkbode, 17 Mei: De Heraut, 21 September. — H. H. Kuyper, Is de authentieke tekst der liturgie in 1586 of m 1619 vast gesteld?: Tijdschrift voor gereformeerde theologie, Juli. — J. C. Sikkel, De aanschouwing in het onderwijs: Nederlandsche Kerkbode, 28 Juni, De Katholieke School, 17 Juli. — P. A. E. sillevis Smitt, Verzekerdheid. Veertien leerredenen: De Heraut, 21 September. — J. A. Wormser, De Gelijkenissen onzes Heeren: Nederlandsche Kerkbode, 14 Juni: De Heraut, 21 September. — Boekhandel en Drukkerij vrhn. E. J. Brill. — h. Blink, Gids tot het doen van waarnemingen op het gebiei der land- en volkskunde: Algem. Handelsblad, 14 September. — J. Brandes, Beschrijving der Javaansche, Balineesche en Sasaksche handschriften aangetroffen in de nalatenschap van Dr. H. N. v. d. Tunk. ie stuk: Literariches Centralblatt, 14 Juni. — j. J. K. enthoven, Bijdragen tot de geographie van Borneo's westerafdeeling: De Indische Mercuur, 14 October: De Nieuwe Courant, 27 September: Algem. Handelsblad, 27 Juli. — G. J. Wijnaendts Francken, De forentische beteekenls van het hypnotisme: Onze Eeuw, October. — J. W. C. Goedhart en W. J. Jongmans, Plantenkaartjes voor Nederland: Vragen van den dag, Mei. - Valborg isaacksen-dudok van heel, Noorweegsche brieven; De Telegraaf, 10 Mei. — Janus secundus, Het boek der kusjes, in het Nederlandsch vertolkt door J. H. Scheltema: Het Vaderland, 9 Juni: OnzeEeuw, Juli. — W. Kristensen, Het verband tusschen godsdienst en de zucht tot zelfbehoud: De Tijdspiegel, Augustus. — L. A. van LANGERAAD, De tekst van de liturgie der Nederl. gereformeerde kerken : De Tijdspiegel, Augustus. — J. A. Levy, Het indeterminisme (de psychische cansalheit): Theologisch tijdschrift, Juli. — Nederlandsche volksboeken, uitgeg. d. G. J. Boekenoogen I. Den droeflicken strijt van Roncerale: De Amsterdammer (weekblad), 31 Augustus. — Th. J. W. van rossum, Gewapend beton. De Indische Mercuur, 21 October. — Is. Scheltema, Geïllustr. reisgids door Noorwegen: Kerkelijke Cou¬

rant, 11 Juli. — H. J. E. Tendeloo, Maleische grammatica, dl. II: De Indische Mercuur, 13 Mei. — J. D. Wijnkoop, Nieuw-hcbreeuwsche taal- en letterkunde: Kerkelijke Courant, 17 October. — h. Witte, Wandelgids door Bennekom's omstreken; Kerkelijke Courant, 11 Juli. Boekhandel en Drukkerij vrhn. E. J. Brill en Vincent Loosjes. — Anna Fischer-DCckelmann, Het gulden vrouwenboek: De Telegraaf, 27 October.

Boekhoven (J. van). — j. H. Wesselink, Over prognose en therapie der baring bij het algemeen vernauwde en het platte bekken: Weekblad v. h. Nederl. tijdschrift voor geneeskunde, 7 juni.

Boer Jr. (C. de). — H. herman, Zeevaartkunde, dl. I: Algem. Handelsblad, 28 Mei.

Boer Szn. (C. de). — M. Molenaar, Transvaalgedichten: De Bazuin, 15 Augustus: Het Schoolblad, 26 Augustus.

Boer (P. den). — H. Couvée, De oorzaak van den dood na het wegnemen der nieren: Weekblad v. h. Ned. tijdschrift voor geneeskunde, 13 Sept.

Bohn (De Erven F.). — M. van den Ende, Vraagstukken ter oefening in de grondbeginselen der werktuigkunde: Het Schoolblad, 30 September.

— F. C. van Geer, Ouderliike machten voogdii: Rechtsgeleerd Magazijn, XXI, 3. — J. G. C. joosting, De «clapper» der Calkoens : De Nederl. Spectator, 5 Juli: Onze Eeuw. October. — N. K. F. Land, Verklaring van het burgerlijk wetboek, dl. II, ie stuk, 2e druk: Rechtsgeleerd Magazijn. XXI, 3. — Marcus, Drie verhalen: Het Vaderland, 11 Mei. — Carel Scharten, Voor-hal: De Nederl, Spectator, 18 October. — h. Treub, H. van Oppenraay en Th M. Vlaming, Het levensrecht der ongeboren vrucht: Rechtsgeleerd Magazijn, XXI. 3. —J. W.Jenny Wf.yerman, De verontreiniging der openbare wateren: De Amsterdammer (weekblad). 13Juli.

— Woningwet, bew. m. aanteekeningen enz. d. F. Sleutelaar: Algem. Handelsblad, 14 Sept.

Bolle (D.). — J. ten Rrink, Geschiedenis der Noord-Nederlar.dsche letteren, nieuwe uitg. Afl. 1: Nieuwe Prov. Groninger Courant, 31 Mei: De Telegraaf, 5 Juni Opr. Haarlemsche Courant, 2 Juni.

Boon (N. J ). — Henryk Sienkiewicz, Een heldenziel, 2 dln. Kerkelijke Courant, 17 October.

Borg (G.). — W. VAN NlEUWENIIOFF. Novellen van Madame Julie Lavergne: De Katholieke School, 10 Juli.

Pos (J. H). — h. Bavinck, Dogmatiek, dl. IV: Theologisch tijdschrift. Juli. — G. Wisse Jr., Handleiding bij de beoefening der geref. geloofswaarheden : Tijdschrift voor gereformeerde theologie, Juli; De Heraut, 21 September.

Bredée (J. M.). — Fidelio, Herinneringen, meegedeeld: Algem. Handelsblad, 28 September: Kerkelijke Courant, 10 October: Nederlandsche Kerkbode, 18 October. — J. Hoekstra, De doorn in het vleesch. Leerrede: Kerkelijke Courant, 11 Juli: Nederlandsche Kerkbode, 12 Juli. — W. Jansen. Een baken in zee. Open brief aan ds. J. C. Sikkel: Nederlandsche Kerkbode, 28 Juni: De Heraut, 21 .September. — A. J. Th. Jonker, Een apostolische huiszegen: Kerkelijke Courant, 10 October.

Brederode (Gebrs. Van). — P. N. van doorninck, Acten betreflende Gelre en Zutphen, 1400-1404, uit het staatsarchief van Dusseklorp: Bijdragen voor vaderl. geschiedenis en oudheidkunde. 4e reeks. Dl. II. afl. 4.

Breijer (C. H. E.) — Th. Carlyle, Over helden,, heldendien st en heldengeest in de geschiedenis Vert. d. mevr. J. P. Wesselink-Van Rossum Onze Eeuw, Mei; Revue bibliographique beige: 31 Mei. — Ian Maclaren, Het leven van Jezus: De Nederl. Spectator, 24 Mei. De. Tele-

. graaf, 14 Juni. — G. E. Rochet, Bijdrage tot de kennis van het werkzame bestanddeel der ricine: Weekblad v. h, Ned. Tijdschrift voor geneeskunde, 26 Juli.

Broese (J. G.). — C. Wagner, Ons tehuis. U. h. fransch d. Louise Stuart. 2e druk: Algem. Handelsblad, 26 October.

Bruna (A. W.) & Zoon. — H. de Balzac, Vendetta. N. h. fransch d. J. v. M.: De Hollandsche Lelie, 2 Juli. — balzac-serie: De Tijdspiegel, Mei. — 1soline, Javaan en Chinees Indische novellen: De Nederl. Spectator, 12 luli. — Jerome K. Jf.ROME, Avonturen van Henry: De Tijdspiegel, Mei: De Nederl. Spectator, 31 Mei.