uren, d. w. z. voor den dag van afgifte tot den volgenden dag des middags te 12 uur; zij zijn uitsluitend van kracht binnen de grenzen van het district van afgifte, — behoudens de bevoegdheid der hoofden van plaatselijk bestuur om aan reizende personen, in hunne afdeeling gevestigd, te vergunnen, eene hoeveelheid van hoogstens één thail opium buiten het district met zich te voeren, mits dit gedekt zij door een gezegeld bewijs van den pachter.

k. Aangezien niemand (met uitzondering der erkende verkoopers en patoengans) meer dan één thail opium of eene daarmede overeenstemmende hoeveelheid tiké in zijn bezit mag hebben, zal de pachter of zijne onderhoorigen ook geen grootere hoeveelheid in eens aan denzelfden persoon mogen verkoopen. Het hoofd van plaatselijk bestuur kan, bij feestelijke gelegenheden, vergunning verleenen tot het bezit van eene grootere hoeveelheid opium, doch voor niet langer dan 24 uren. Zulke vergunning wordt geschreven op een zegel van één gulden voor elk thail opium.

I. Yoorzoover de pachter nabij de verkoopplaats gebouwen mocht oprichten ten gebruike van opiumschuivers (kitten), zullen in deze geen gewapende of beschonken lieden, geen vrouwen en geen jongelingen beneden den leeftijd van 18 jaren mogen worden toegelaten. Dobbel- en andere spelen zijn daarbinnen verboden.

m. Het opium, dat de pachter, onderpachters of andere verkoopers van opium ten dienste van het debiet binnen het pachtgebied doen vervoeren, zal bevat moeten zijn in gesloten en verzegelde kisten of trommels en begeleid moeten zijn door eene pas, geteekend door den afzender en geviseerd door de hoogste autoriteit zijner woonplaats. Onmiddellijk na aankomst van het opium ter plaats van bestemming moet deze pas worden afgegeven aan de hoogste autoriteit, die ze van zijn roya voorziet en aan den ambtenaar, die ze viseerde, terugzendt. Overtreding van dit gebod wordt gestraft met eene boete van ƒ1000.—