met groote kosten voor hunne tegenwoordige betrekkingen in Europa geëngageerd. In dit Proefstation, waaraan een uitgebreide proeftuin is verbonden, zal door tal van streng wetenschappelijke proeven en onderzoekingen gezocht worden naar alle middelen, die kunnen dienen om de cultuur van het suikerriet te bevorderen. Op het Proefstation rust de taak dit alles streng wetenschappelijk te onderzoeken, en de resultaten van zijne werkzaamheden mede te deelen. Aan den practischen planter, om daarvan voordeel te trekken voor zijne onderneming

Het doel, de werkkring en de inrichting van het geheel worden nader omschreven in de voor het proefstation vastgestelde statuten, goedgekeurd bij Gouvernements besluit van 23 Juli 1886 N°. 2. Zal het proefstation geheel aan zijne roeping voldoen, dan mag het niet aan ruime middelen ontbreken, om alles wat tot uitgebreide wetenschappelijke onderzoekingen vereischt wordt te kunnen bekostigen. De oprichters hebben zich daarvoor groote opofferingen getroost. Niettemin neemt de commissie de vrijheid tot hetzelfde doel ook uwe medewerking in te roepen.

Zijn het Java's suikerfabriekanten in het bizonder, die van het proefstation nut en voordeel zullen trekken, toch geldt dit zelfde voor alle ingezetenen op Java, want welke hunne maatschappelijke positie ook zij, toch hebben zij direct belang bij den bloei en de welvaart der suikerindustrie; en de commissie meent daarom geen ijdel beroep te doen ook op uwe medewerking, door u beleefd uittenoodigen als lid of als donateur tot het proefstation toe te treden.

Namens de commissie: S. Eveets, President. S. van Mtjsschenbroek, Secretaris.