niet achterwege blijven die vereischt worden om van het torpedo-materieel een nuttig gebruik te maken.

Uitgaven in Nederland.

Dat het Indische kasgeld ten bate van Nederland wordt gebruikt, is tot dusverniet aan het departement van koloniƫn gebleken. Er is derhalve geen reden om rentevergoeding door Nederland te verlangen. Het eenige middel om de aanwezige saldo's zooal niet tot rentewinning dan toch tot rentebesparing aan te wenden, zou te vinden zijn in buitengewone aflossing der Indische schuld; maar bij de waarschijnlijkheid, dat de diensten van 1888 en 1889 met nadeelige saldo's zouden sluiten, is het niet raadzaam geacht daartoe over te gaan.

Tegenover het aangevoerde bezwaar moet de ondergeteekende er allereerst nader op wijzen dat er alle reden bestaat om te verwachten, dat de nu reeds verkregen bezuiniging van / 5600 'sjaars niet het eenige gunstige resultaat zal zijn, door den nieuwen commandant en diens ijverigen medehelper te verkrijgen bij hunne pogingen om het beheer van het gesticht Bronbeek te vereenvoudigen en minder kostbaar te maken. Mits men het aangevangen werk niet store, mag worden aangenomen dat de bezoldiging van den tweeden commandant meer dan driedubbel gedekt zal worden door hetgeen door diens medewerking wordt bespaard. Daarom mag de ondergeteekende in 's lands financieel belang de in bedenking gegeven vermindering der onderafdeeling met de zooeven bedoelde bedoelde bezoldiging niet toepassen. Hij kan daartoe te minder besluiten bij de wetenschap dat de commandant van het gesticht er hoogen prijs op stelt de hulp van den tweeden commandant te behouden.

De berekening der kosten van afscheep in Indie en van