naam in China. Het is dus zeer wenschelijk, dat de daarheen getrokken buitengewone delegatie, waarvan één lid ten minste reeds zijne sporen verdiend heeft in Japan, er in slage moge de Gele rivier te breidelen.

Ook de Perzische regeering heeft — naar genoemde correspondent meldt — zich gewend tot onzen consul-generaal te Bender-Boesjier, den heer Keun, met het verzoek, of zijn gouvernement, namelijk het Hollandsche, niet een knap ingenieur beschikbaar zou willen stellen, teneinde opmetingen te doen aan de Karoen, welke rivier naar men weet onlangs door Perzië voor een groot gedeelte voor de internationale scheepvaart geopend is geworden. De heer Keun, die vele jaren lang de Nederlandsche belangen in Perzië met ijver behartigd heeft, heeft toen dadelijk aan de Hollansche regeering geschreven, en, na gepleegd overleg met den Minister van waterstaat, is de keuze gevallen op den heer Havelaar, te Botterdam, die ingenieur is in dienst bij de NederlandschIndische regeering. Per telegraaf over het voorstel geraadpleegd, met de lang niet onaannemelijke voorwaarden, daaraan verbonden, heeft genoemde heer het aangenomen. De beslissing hangt nu af van de Perzische regeering; maar het is volstrekt niet twijfelachtig, wat zij doen zal.

Dc heer Havelaar wordt voorloopig voor een jaar in dienst genomen. Hij zal den loop der Karoen bestudeeren, en den aard nagaan der hinderpalen, die er tegen eene onbelemmerde vaart nog bestaan. Op één punt zijn er gevaarlijke rotsen, en tusschen deskundigen bestaat er veel verschil van meening, of die rotsen door dynamiet te verwijderen zijn, dan of het noodig wezen zal een kort kanaal te graven, teneinde ze te omgaan.

Veel zal er afhangen van het rapport, door den heer Havelaar in te zenden; en het is zeer waarschijnlijk, dat de Perzische regeering zijn advies volgen, en hem bovendien de uitvoering der noodige werkzaamheden aan de Karoen opdragen zal.