meden hadden kannen worden, zoo onze regeering zelve zich niet had laten misleiden door de egoïstische vertoogen van de suikerraffiuadeurs, en door de bedriegelijke uiting van de zoogenaamde publieke opinie door een hoopje drijvers, die zich vermaten te beweren dat zij spraken uit naam der arbeidersklasse. Doch op zijn tijd hebben wij allen onaangename dingen te doen, en het is veel beter, dat het ministerie in eens eerlijk en vrij zich tegenover de mogendheden verklare, dan dat het nieuwe reden tot beleediging geve door onderhandelingen gaande te houden, waarvan het mislukken haar van te voren bekend is. Naar men zegt, troost baron de Worms zich met de gedachte, dat het verzet tegen zijn wetsontwerp zijne kracht ontleent aan het stijgen der suikerprijzen ; als de prijzen weder dalen, dus zou hij zich vleien, hetgeen zij moeten doen als de nieuwe oogst aan de markt komt, zal de tegenstand tegen den maatregel wel verminderen. Dat is echter zuiver zelfbedrog, en het ministerie moet dit weten. Door verdere besluiteloosheid kan niets meer gewonnen worden. Hoe meer er over het wetsontwerp beraadslaagd wordt, des te meer vindt het veroordeeling, en door de formeele intrekking uit te stellen, handelt de regeering niet alleen unfairly tegenover de mogendheden met welke zij onderhandeld heeft, maar verzwakt zij ook hare eigene stelling in den lande, door de liberale unionisten in eene valsche positie te brengen, en door, wat veel erger is, een aantal belangrijke takken van nijverheid te doen verkeeren in eenen voor dezen zeer nadeeligen toestand van onzekerheid en opwinding.

Er is nog te meer reden om met het wetsontwerp zonder verwijl gedane zaken te maken, omdat de onverstandige antwoorden, die in het Parlement gegeven worden op met het onderwerp in verband staande vragen, dreigen zeer ernstig kwaad te zullen stichten. Zoo heeft Sir Michaël Hicks-Beach staande gehouden dat, dewijl de Yereenigde Staten in 1885 aan de clausule van behandeling op voet der meest begun-