1»88. — M 33.

welwillend aangeboden door de Directie der Noord-Zuid-Holl. Tramweg-Maatschappij.

De gemeenschappelijke maaltijd wordt gehouden in het Hötel „Huis ter Duin" te Noordwijk-aan-Zee ten 6'/2 ure (f 5.— per persoon, zonder wijn, ter plaatse te voldoen).

Ten 9,40 ure zal een extra-tram de leden brengen van Noordwijk-aan-Zee naar het station te Leiden, alwaar aansluiting verkregen wordt op de treinen, vertrekkende: 10.21 uur in de richting Rotterdam, 10.31 „ „ „ „ Amsterdam, en 10.33 „ „ „ „ Utrecht. Dengenen, die in het Hótel „Huis ter Duin" wenschen te overnachten (logies met ontbijt f5), wordt aanbevolen tijdig voor logies te zorgen; desgewenscht zal de Commissie zich met die zorg belasten. Den leden, die door bemiddeling van de Commissie logies willen bespreken, wordt verzocht zulks zoo tijdig mogelijk, doch uiterlijk 25 Augustus, op te geven aan het lid ir. J. F. Mouthaan te Leiden, Breestraat 30.

Het Bestuur: Ir. B. M. Geatama, Voorzitter. Ir. J. L. Huysinga, Secretaris.

KONINKLIJK INSTITUUT VAN INGENIEURS.

Viering van het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut van Ingenieurs en inwijding van het Eigen Gebouw te 's-Gravenhage op Vrijdag 8 September 1922.

Zooals, op voorstel van den Raad van Bestuur, besloten is in de Instituutsvergadering van 28 Juli 1922, zal dit herdenkingsfeest worden gevierd te 's Gravenhage op Vrijdag 8 September 1922.

Het programma luidt als volgt: 11 uur. Buitengewone algemeene vergadering in het Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap („Dierentuin"), Benoordenhoutscheweg 2. Openingsrede en toespraak tot de genoodigden uit binnen- en buitenland van den president prof. ir. S. G. Eveets. Uitreiking van de diploma's van eerelidmaatschap. Voordracht: „Grepen uit de geschiedenis van het Instituut", door den algemeen secretaris ir. R. A. van Sandick (met lichtbeelden). Pauze.

1 uur. Eenvoudig noenmaal in de „Dierentuin", aangeboden door het Instituut aan de leden en gasten. Voortzetting der vergadering in de „Dierentuin".

2V2 uur. Voordracht: „De werkkring en de taak van den ingenieur in Nederlandsch-Indië", door het lid ir. P. J. Ott de Veies.

Demonstratie van films betreffende NederlandschIndië en Nederland.

5 uur. Ontvangst in het Eigen Gebouw, Prinsessegracht 23. Toespraak van den president.

7'/2 uur. Feestmaaltijd in het Restaurant De Twee Steden, Buitenhof 20. Deelname f 5 zonder wijn. (Avondkleeding of wandeltoilet.)

Het aanmeldingsformulier wordt afzonderlijk aan deleden verzonden.

De Raad van Bestuur: S. G. Eveets, president. R. A. van Sandick, algemeen secretaris. 's-Gravenhage, 8 Augustus 1922.

AFDEELING VOOR WERKTUIG EN SCHEEPSBOUW.

79e Vergadering op Vrijdag 1 September 1922, des namiddags 4</4 uur, in de koffiekamer van het kantoorgebouw der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen.

AGENDA:

1. Vaststellen van de Notulen der Vergadering van 13 Juni 1922 (zie bijblad van De Ingenieur van 19 Augustus 1922, N°. 33).

2. Voordracht van den heer Engr. Lieut. Commander L. J. Le Mesueiee, R. N. M. I. N. A., over het onderwerp: „The Sulzer Two Cycle Diesel Marine Engine".

Vóór de vergadering zal gelegenheid zijn een bezoek te brengen aan de fabrieken der Kon. Maatschappij „De Schelde", terwijl Zaterdag den 2en September een bezoek zal worden gebracht aan de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker te Veere.

Voor de regeling voor deze excursie is een regelingscommissie gevormd, bestaande uit de heeren: ir. J. Blokland Vissee, ir. F. Begemann en ir. H. W. van Tijen, secretaris, p/a Kon. Maatschappij „De Schelde".

Namens het Bestuur : P. Lugt, voorzitter. Ir. F. Begemann, secretaris.

Programma voor de vergadering met bezoek aan de fabrieken der Kon. Maatschappij „De Schelde" en der N.V. „Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker" te Veere en autotocht door Walcheren.

Vrijdag 1 September.

12.43 n.m. Aankomst Station Vlissingen.

1— 1.45 n.m. Eenvoudig koffiebroodje in de stationswacht¬

kamer, aangeboden door de Kon. Maatschappij „De Schelde" (de bagage der deelnemers wordt hier verzameld en direct naar de aangewezen hótels gebracht).

1.45 n.m. Vertrek per extratram naar de fabrieken der K. M. S.

2— 4 n.m. Bezoek aan de fabrieken der K. M. S. (ieder

deelnemer ontvangt een kaart van de fabriek met vermelding van de voornaamste gebouwen, hellingen, enz.

4—4.15 n.m. Verzamelen in het kantoorgebouw der K. M. S. en gebruik van een kop thee.

4.15—6.15 n.m. Vergadering in de koffiekamer van het kantoorgebouw en voordracht van Engr. Lieut. Commander L. J. Le Mesueiee (zie agenda).

6.15 n.m. Vertrek per extratram naar de badplaats "Vlissingen en de hötels.

7.30 n.m. Gemeenschappelijk diner (aangeboden door de Kon. Maatschappij „De Schelde").

Zaterdag 2 September.

9.15 v.m. Vertrek met automobielen van de hótels naar Veere (autotocht aangeboden door de Afdeeling voor Werktuig- en Scheepsbouw). 10.30 v.m. Bezoek aan de fabriek der N. V. „Nederlandsche

Vliegtuigenfabriek Fokker". 11.30 v.m. Vertrek met automobielen naar Domburg. 12.30 n.m. Warme lunch in het Badhótel te Domburg (aangeboden door de Afdeeling voor Werktuigen Scheepsbouw). 2.15 n.m. Vertrek met automobielen naar Vlissingen

via Westkapelle. 4.55 n.m. Vertrek der deelnemers met den mailtrein.

Logies in Vlissingen.

De Regelingscommissie belast zich met het bespreken van logies voor de excursianten voor den nacht van 31 Augustus op 1 September en van 1 op 2 September, mits zij hun wensch