Schoolnieuws.

Het onderwijs van meisjes uit den beschaafden stand was volgens de eenstemmige getuigenis van bevoegde beoordeelaars niet tot die hoogte opgevoerd, welke in Europa voor het voltooijen der opvoeding gevorderd wordt, en de middelen der onderscheidene onderwijzeressen werden geacht niet voldoende te zijn, om zonder krachtdadige hulp van het Gouvernement die hoogte te bereiken.

Daarom werd aan de rekestrante, die voldoende bewijzen van bekwaamheid overlegde, te kennen gegeven, dat het Gouvernement genegen is, in afwachting eener beslissing van het opperbestuur op de ter zake gedaan wordende voorstellen, aan haar, bij wijze van proef, gedurende een jaar eene tegemoetkoming te geven van ƒ 1500 (een duizend vijf honderd gulden) 's maands, voor de oprigting te Batavia van een Instituut voor opvoeding en onderwijs van meisjes uit den beschaafden stand, onder gehoudenis dat zij zich verbinde:

1. Om, bij eventuële gunstige beslissing van het opperbestuur, zich gedurende minstens zes jaren, te rekenen van het tijdstip, waarop de geldelijke ondersteuning zal ingaan, te blijven belasten met de directie van het door haar op te rigten Instituut.

2. Om haar programma vast te stellen in overleg met, en na goedkeuring door de Hoofd-commissie van Onderwijs, zullende het Instituut staan onder toezigt van de Hoofd-commissie voornoemd.

3. Om de school- en kostgelden zoodanig te regelen, dat voor twee of meer zusters niet de volle som, voor één meisje te bepalen, gevorderd worde, maar naar evenredigheid minder.

Zullende zij, nadat zij zich daartoe zal hebben ver-