Schoolnieiws.

Bestuur, in 't belang van 't fonds, den Heer Blokhuis benoemd had tot adviseerend lid van 't Bestuur. De Voorzitter betuigt hartelijken dank aan den afgetreden secretaris voor 't vele goede door hem aan 't fonds bewezen, met welke dankbetuiging de vergadering zich geheel vereenigt.

Hierna werden de Heeren A. de Vries , hoofdonderwijzer te MiddacUersteeg , H. E". van Ierland , hoofdonderwijzer te Loo, en J. Gerritsen Tz. hoofdonderwijzer te Laag-Soeren, door den Voorzitter benoemd tot leden der Commissie voor 't nazien der rekening en verantwoording, met de daarbij behoorende bescheiden, welke Commissie , na gedaan onderzoek, betuigt, alles in de beste orde te hebben bevonden, waarom de Voorzitter aan den penningmeester, den Heer H. J. van der Meer , den dank der vergadering brengt voor zijne naauwgezette pligtsbetrachting.

Uit genoemd verslag blijkt, dat bij 't einde van 't fondsjaar 1872/73 (ultimo Oct. 72) het aantal leden bedroeg 142, door wie in 't afgeloopen fondsjaar gecontribueerd is ƒ199 7.375, dat de ontvangst van entreegelden, boeten, reglementen en acten van lidmaatschap, van verhoogde examinagelden, van intrest van onder hypotheek geplaatste gelden , van bijbetalingen volgens art. 42 , gezamenlijk heeft bedragen ƒ 2226.81, zoodat de totale inkomsten beliepen eene som van / 4224.18=.

Het aantal trekkende weduwen en weezen bedroeg 35 , aan wie, over 't afgeloopen fondsjaar, uitgekeerd is eene som van ƒ 3516.24, zoodat aan 't fonds is overgedragen eene som van f 707.945, waardoor 't vaste fonds op 31 October 72 een kapitaal vertegenwoordigde van ƒ46162.035.

Met betrekking tot den financiëelen toestand van 't fonds werd de vergadering door den penningmeester herinnerd, dat, in der tijd, in een huis in de wijk Klarendal, door 't fonds gevestigd was een hypotheek van ƒ4000; de eige-