Schoolnieuios.

volksonderwijs, aan den Koning, het Vaderland en de Regering, die zulk een volksonderwijs mogelijk maken. Zoo vlood verder de dag onder vreugde en genot heen, terwijl de slotsom van het feest de wensch was, dat Nederland de vlag, die bij deze gelegenheid de school versierde, mogt handhaven, en dat Nederlandsche onderwijzers Nederlandsche burgers mogten blijven vormen.

SCHOOLGEBOUWEN.

NOOBDHOLLA.ND.

Zesde schooldistrict.

Noord-Scharwoude. Op 15 December 1870 werd in deze gemeente feest gevierd. En het was te regt dat de gemeentenaren dien dag feestelijk gestemd waren: eene lang gevoelde behoefte toch werd heden vervuld door de ingebruikstelling en feestelijke inwijding van het nieuwe schoollocaal. Reeds vroeg in den morgen wapperde de vaderlandsche driekleur van dit gebouw, alsmede van vele woningen in het dorp. Stemde het ontplooide dundoek tot vreugde, deze werd nog verhoogd toen de winterzon hare liefelijke stralen, welke zij vele dagen achtereen had ingehouden, over het feestelijk getooide en feestelijk gestemde dorp uitschoot.

Ten 11 ure vereenigden zieh in de nieuwe school onderwijzers en leerlingen en kort daarna verschenen daar de Burgemeester dezer gemeente met eenige Raadsleden, de Inspecteur van het lager onderwijs in deze provincie, eenige hoofdonderwijzers uit de nabuurschap, de Hervormde predikant dezer gemeente, ontwerper, opzigter en aannemer der school en vele belangstellende gemeentenaren. Enkele uitgenoodigden, die men zoo gaarne tegenwoordig had gezien, konden niet ten