Schoolnieuws.

feest opkomen, onder hen de Districts-Schoolopziener en de Pastoor van Noord-ScJiarwonde.

Een welkomstlied der leerlingen klonk door de school. Toespraken van den burgemeester, den hoofdonder wijzer, den inspecteur, den predikant en den hoofdonderwijzer van Broek op Langedijk werden verder door der kinderen gezang afgewisseld.

Dat in die toespraken werd gewezen op het groote belang van het onderwijs en op de groote verbetering welke dat onderwijs alhier ondergaat; dat onderwijzers en leerlingen hiermede werden geluk gewenscht; dat dankbaar vermeld werd de hulp in belangrijke subsidiën van hoogere autoriteiten ontvangen; dat ouders en leerlingen werden opgewekt om getrouw schoolgaan te bevorderen en het te vroeg verlaten der school tegen te gaan: dit behoeft voorzeker niet in het breede omschreven.

Na afloop van een en ander werden de kinderen ruimschoots onthaald; tevreden en blij keerden zij huiswaarts en deden later, feestelijk gezind als ze waren , een optogt door het dorp.

Den genoodigden was van wege 't Gemeentebestuur een keurige disch bereid in het locaal „ Harmonie" van den Heer P. de Geus Dz. alhier. Daar bragt men eenige zeer genoegelijke uren door en 't spreekt wel van zelf dat het niet ontbrak aan toasten op Koning en Vaderland, op den aanwezigen Inspecteur en den afwezigen Schoolopziener; op den wakkeren Burgemeester en zijne Raadsleden , die toonden het wezenlijk belang hunner gemeente zoo zeer in het oog te hebben; kortom, aan allen en alles werd gedacht.

't Was reeds laat, zeer laat toen men de feestzaal verliet waar zooveel disch-harmonie had geheerscht, aangename en prettige indrukken van dezen feestdag medenemende.

Nog dient vermeld dat de gebouwen (want ook eene onderwijzers woning is aan de school verbonden) ontwerper, opzigter