Mengelwerk.

dan zullen ze ons beter bevallen. Wij laten het lezen daarvan nu liever over aan onze ouders. " "

„Omdat dit Lotje niet beviel en zij er toch ook niets tegen wist in te brengen, vroeg zij , of ze dan maar niet liever zouden gaan wandelen. Hierin deed men haar zin, omdat zij logeergast was, ofschoon Otto en Amalia nog wel gaarne eenigen tijd wilden lezen.

„Wat dunkt u nu van Lotje?"

„ Zij kan het niet helpen, dat haar smaak zoo bedorven wordt," antwoordde Julia. „Het kan niet anders, of dit moet het gevolg van dat voorlezen worden. Jammer dat haar moeder dit niet inziet. Zij heeft nog onlangs zelf verteld , dat Lotje zoo flink lezen kon , en zij haar daarin oefende door haar te laten voorlezen uit de boeken, welke zij uit het leesgezelschap ontving. Zij zei, dat zij op die wijze veel tijd uitwon, — want terwijl Lotje er uit voorlas, kon zij ongehinderd breien of naaien en haar man of andere huisgenooten konden er tevens naar hooren. Ik zweeg daarop, omdat zij ouder is dan ik, maar bij mij zelve vatte ik reeds het voornemen op , onze kinderen niet tot zulk voorlezen te gebruiken, ten minste niet voor romantische verhalen en andere soort van lectuur voor meerbejaarden."

„ 't Is beter te zorgen , dat kinderen de voor ons bestemde boeken zelfs niet in handen krijgen, maar ze, even als Otto tot Lotje zei, te beschouwen als niet bruikbaar voor kinderen , " hervatte Flink. „ Mij dunkt, haar moeder moest inzien, dat Lotjes gevoel op die wijze te veel geprikkeld wordt."

„Daarin schijnt zij geen erg te hebben," zei Julia. „ Integendeel roemde zij er onlangs op, dat haar dochtertje zoo met gevoel kon lezen, dat ze in roerende passages niet verder kon voorlezen, zonder eerst den vrijen loop aan