Schoolberigten.

examen der sollicitanten naar de betrekking van hoofdonderwijzer aan de Openbare school (art. 20) werd gehouden op 18 April j.1. in het locaal der Burgerschool te Barneveld. Het examen werd afgenomen door den Schoolopziener, bijgestaan door den Heer J. O. Kapteijn, van Barneveld, in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders, de Schoolcommissie en vele Eaadsleden. Van de dertien sollicitanten, die zich hadden aangemeld, hebben zes aan het examen deelgenomen. Door Burgemeester en Wethouders zijn, in overleg met den Schoolopziener, op de voordragt geplaatst Gebbit Gaasbeek, hoofdonderwijzer te Oosterkout, gemeente Valburg; Abie Aldus , hulponderwijzer te Nijkerk, en Abnold Guikink , hulponderwijzer te Deventer. De Baad heeft benoemd Gebbit Gaasbeek.

TELGT, gemeente Ermelo. De Openbare school vacant. Maart 1871.

III Distr. jr. Goetlïtart, te Apeldoorn.

APELDOOEN. De betrekking van eersten hulponderwijzer aan de Openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs is vacant. Het salaris bedraagt f 600. Vereischten zijn : acte als hoofd- of hulponderwijzer, met toelating voor Eransch en Engelsch of Hoogduitsch. Wiskunde strekt tot aanbeveling. Overlegging der noodige bescheiden vrachtvrij aan den Burgemeester van Apeldoorn.

BEEKBERGEN, gemeente Apeldoorn. Door het vertrek van den hulponderwijzer naar 't Loo, is die betrekking vacant. De jaarwedde bedraagt / 350. Brieven en overlegging der vereischte stukken vrachtvrij aan den Burgemeester van Apeldoorn.

BEEKBERGEN, gemeente Apeldoorn. De onderwijzer Jacob van deb Kleun, heeft, nadat aan art. 37, alinea c,