Boekbeoordeelingen.

arbeid ten grondslag heeft gelegen , kan niet anders dan groote toejuiching vinden.

De componist heeft een talrijk bezochte zangschool en kwam op de gedachte een reeks van liederen te vervaardigen , die, bij eene openbare uitvoering, door de verschillende klassen zouden kunnen worden gezongen. Die liederen moesten, naar zijne meening, met elkander een geheel uitmaken , een kinder-oratorium vormen en dat denkbeeld heeft hij op uitmuntende wijze in zijn Een lentedag uitgewerkt.

Een zijner vrienden koos bij dezen en dien dichter een drie en twintigtal versjes, waarin de verschillende tooneelen, die de lentedag aanbiedt, worden bezongen , de componist vervaardigde daarop de muziek en hij deed het op zijne , dat is , op voortreffelijke wijs.

Enkele nommers slechts zijn ontleend aan de Zingende kinderwereld. Verreweg het meerendeel zijn geheel nieuw en zij zijn de minsten niet. De n"\ 5,19 , 20 , 21 en 23 vooral zijn juweeltjes van het eerste water. Het laatste (slotkoor) in het bijzonder is zeer schoon in fugastijl bewerkt. Niet alleen door kinderen gezongen zal het een zeer schoon effect maken; het is een nommertje , dat door gemengd koor van volwassenen wel mag worden uitgevoerd.

De pianopartij is overal met smaak bewerkt.

Wij houden het er voor, dat alle bestuurders van zangscholen met gretigheid naar dit kinder-oratorium zullen grijpen en het met genot zullen laten instudeeren en het debiet zoo groot zal zijn, dat de Heer Wobp daarin de „ aansporing " vindt om het vooral niet bij dit eerste oratorium te laten.

De uitgave is van de firma Woltebs. Meer behoeven wij zeker niet te zeggen , om te doen, weten dat de uitvoering niets te wensohen overlaat. Het nette uiterlijke is in overeenstemming met het opschrift: „ Een" vroolijke „ lentedag."