Schoolniemcs.

meenteraad nalatig of weigerachtig zijn, om ontslag te verkenen : in het eerste burgemeester en wethouders om te schorsen. De bedoeling is zeker dat in beide gevallen de zaak tot Gedeputeerde Staten kunne komen, hetzij de nalatigheid of weigerachtigheid bij den raad ligge of bij het dagelijksch bestuur.

Intusschen zullen naar aanleiding van de bestaande redactie ingevolge gevoelen van de meerderheid der vergadering twee voorwaarden moeten vervuld zijn alvorens Gedeputeerde Staten tot de schorsing kunnen besluiten ; niet alleen toch zullen burgemeester en wethouders nalatig of weigerachtig moeten geweest zijn daartoe over te gaan, maar ook de raad.

Men zal dus, wil men de tweede gestelde voorwaarde vervuld zien, de zaak ook bij den raad moeten aanbrengen , opdat van diens nalatigheid of weigerachtigheid evenzeer als van die van burgemeester en wethouders blijke. Eerst dan zullen naar het oordeel der vergadering Gedeputeerde Staten de schorsing kunnen uitspreken.

3. Bij ministerieele aanschrijving van 8 Mei 1858, n°. 131, 5de afdeeling, zijn de gemeentebesturen uitgenoodigd , om ter vervulling van vacatures de daarin vervatte regelen in acht te willen nemén. Onder n°. 6 wordt bepaald , dat de sollicitanten , wier stukken in orde zijn bevonden , door burgemeester en wethouders worden opgeroepen tot het vergelijkend examen.

Een der inspecteurs wijst er op , dat een schoolopziener in eene oproeping voor de Nieuwe Bijdragen (Augustus 1864) onder anderen had gezegd:

„ Zij , de sollicitanten , behoeven geene andere stukken in te zenden dan die, welke in art. 21 der wet zijn voorgeschreven , namelijk: 1°. eene acte van bekwaamheid tot het geven van schoolonderwijs, en 2°. een getuigschrift