Schoolnieuws.

te zijn voorzien, geniet eene bezoldiging van/200 's maands, zoo lang hij aan het hoofd der school blijft.

Art. 5. De onderwijzers genieten vrije woning of eene schadeloosstelling deswege van ƒ 100 's maands te Batavia, ƒ 80 's maands te Samarang en Soerahaija en f 60 's maands op de overige standplaatsen.

Art. 6. De onderwijzers van de eerste en tweede klasse genieten viertractements-verhoogingen, ieder van/75 's maands.

Deze tractements-verhoogingen worden telkens na ommekomst van een vijftal dienstjaren, alzoo na vijf, tien, vijftien en twintig jaren dienst in die klassen, verleend.

Art. 7. De onderwijzers der derde klasse genieten twee tractements-verkoogingen ieder van / 50 's maands zonder meer.

Deze tractements-verhoogingen worden almede telkens na ommekomst van een vijftal dienstjaren alzoo na vijf en tien jaren dienst in die klasse, verleend.

Art. 8. Bij overgang tot eene hoogere klasse blijft men in het genot der tractements-verhoogingen, reeds ingevolge artikelen 6 en 7 verkregen, met dien verstande, dat nimmer meer dan vier tractements-verhoogingen genoten worden.

Art. 9. Een onderwijzer der eerste of tweede klasse, teruggesteld wordende in de tioeede of derde klasse, geniet van dat oogenblik af aan, alléén het tractement voor die klasse vastgesteld.

In het genot der reeds toegekende verhoogingen blijft hij gehandhaatd.

Art. 10. Een onderwijzer moet om de bepaalde tractementsverhoogingen te bekomen werkelijk vijf, tien, vijftien of twintig jaren hebben gediend.

Onder de dienstjaren, voor de erlanging van de tractementsverhoogingen gevorderd, wordt niet berekend: