Boekbeoordeelingen.

Is die aanspraak niet te deftig, te weinig gemeenzaam en vertrouwelijk?

„Bladz. 14 staat: „genever en sterken drank." Lees: jenever en anderen sterken drank.

Bladz. 41, reg. 6 v. b. staat: „aan elke aar zit een trosje met verscheidene korrels." Beter: elke aar is een trosje met verscheidene korrels.

Bladz. 59, reg. 9 v. o. zagen wij het woord bloedneus liefst verwisseld met iets meer algemeen verstaanbaars en gebruikelijks. Dit geldt ook van „ een uur of een ding geleden," bladz. 72, reg. 3 v. b., dat beter zou klinken zoo er stond: ongeveer een uur geleden.

Men. neme dit op als blijk onzer belangstelling, — te meer, omdat overigens de taal en stijl zoowel als de uitvoering lof verdienen.

Dat van het eerste stukje der Zoutkorrels nu reeds een herdruk verschijnt, is gewis eene aanbeveling en een , bewijs, dat het gunstig werd ontvangen. Wie kennis neemt , Van den schoonen inhoud en den behagelijken vorm dezer j "ware en verdichte verhalen, door gedichtjes enz. afgewis3 Beid, zal dit zekerlijk toestemmen. Als leesboek verdient r dit werkje tevens aanbeveling, inzonderheid voor de hoogste klassen der volksschool; want er valt nog al het een en ander te verklaren, al keerscht er de echte kindertoon o in, voor meergevorderden , aan wier ernstig nadenken veel 3 is overgelaten, en waarbij zij als het ware ook tusschen j. de regels moeten lezen. Onder anderen is dit zeer het geval met vele spreuken, inzonderheid de 7de op bladz. 15, u j en de 5de op bladz. 37 , welke oppervlakkig licht tot verkeerde opvatting zouden kunnen leiden, waartegen de ie onderwijzer dus behoort te waken door zijne terechtwijzing. " ïn het verhaal op bladz. 52 leest men, dat de deur werd