Boekbeoordeelingen.

Raad van den ouden Gulistan aan zijnen soos., verdient wel gelezen te worden. Ook tet volgende , getiteld: De dood des vaders , is een treffend familietafereel. Eindelijk sluit dit werkje met een stukje, genoemd t Vader Roderik bij zijne kinderen, in de winteravonden. TAe eens, hoe vele belangrijke zaken in één boekdeel j maar hetzelve telt ook 164 bladzijden.

Uit den Raad van den ouden Gulistan aan zijnen zoon, nemen wij dit weinige over: , « Gulistan was een vrome Mexicaan , vdie altijd in eenvoudigheid des harten gewandeld, en veel goeds rondom zich verspreid had. In huis was hij vlijtig, vredelievend en eenvoudig in zeden en leven; in den omgang met anderen opregt en hartelijk, in de vergaderingen verstandig en bedachtzaam,, in bedenkelijke omstandigheden standvastig en vol vertrouwen op God. Hij droeg met eere zijn grijs hoofd, en werd, in het gansche oord, als een wijs en deugdzaam man bemind' en geëerd. Toen Gantmozin, zijn eenige zoon, de (der) kindschheid ontgroeid was, en nu de wereld intreden , en van haar, met; zijne verkregene kundigheden, gebruik niaken, zou, gaf hij hem, de volgende vermaningen, op zijne reis, mede:

«Mijn Zoon! gelijk een^vogeltje, dat het « warme nest en de beschermende vleugelen « der moeder verlaat, en door de blaauwe « lucht heenvliegt — zoo verlaat gij thans de « armen uws vaders, en bereidt u, om door « de-wereld te vliegen. Hoor dus, mijn « Zoon! de woorden uws ouden vaders, en « bewaar dezelve in uw hart."

. B 5 « Gij