250*

Mengelwerk*

daar deze. hooge ambtspersqnen steeds vriendschappelijk onder de onderwijzers bleven verkeeren, het gemeenschappelijke middagmaal bijwoonden, en door gepaste toespraak veel bijdroegen tot de nuttige strekking, welke deze instelling ongetwijfeld hebben zal voor de bevordering van het onderwijs en van een doeltreffend godsdienstig en volksgezang. . Het derde feest werd te Iser/ohn, medo in TVestfalen, gevierd op den 3 October 1833. Te dien einde waren nagenoeg 200 schoolonderwijzers opgekomen, die, voor. het meerendeel, bij de ingezetenen gastvrij onthaald en gehuisvest werden. De uitvoering der zangstukken geschiedde onder de leiding van den onderwijzer der toonkunst bij de kweekschool van onderwijzers te Soesty en moet een schitterend bewijs hebben opgeleverd van den trap, op" welken het muzijkonderwijs bij die kweekschool staat, en van den ijver der onderwijzers, om zich te blijven oefenen. De overigheid had hare deelneming doen blijken, hebbende het Koninklijke School - Gollegie te Munster deszelfs medelid, den Opper - Consistoriaalraad natorp, en de Koninklijke Regering te Arnsberg den Consistoriaalraad imjmer, ter bijwoning van het feest, afgevaardigd. Na dg uitvoering der gezangen vereenigden zich alle feestgenooten tot een' gezelligen maaltijd , en scheidden, doordrongen van het belangrijke van deze vereeniging voor de veredeling van het gezang, in verschillende opzigten, van elkander, met de belofte van zich op het derde gezangfeest, hetwelk op den 2 October 1834 te Hagen zal plaats hebben, te laten vinden. Het