Schoolnieuws,

den, hetwelk'geschied is op den 20 November des jaars 1833. Nadat de kinderen gezeten waren, en de notabelste leden der Gemeente op de bestemde plaatsen hadden zitting genomen , kwam het Bestuur, met den Schoolopziener des Districts en de Commissie van > Toevoorzigt binnen , onder het aanheffen van een gezang door de kinderen. De heer Burgemeester opende de plegtigheid met eene doeltreffende redevoering en aanspraken, op de gelegenheid van den dag toepasselijk, welke werden afgewisseld, zoo met gezang als met wederzijdsche aanspraken van den Schoolopziener, aan het Bestuur, de Commissie van Toevoorzigt, den Onderwijzer en de kinderen, zijnen dank en genoegen betuigende over het zoowel volbragte werk. Ook de nijvere onderwijzer p. j. blok boezemde, op gepaste wijs, zijn hart uit, en alles werd met gezang, met genoegen en tevredenheid, en met de beste weuschen en uitzigten, ook op eene dergelijke vernieuwing van de Noorderschool, besloten.

Assendelft 'Zuiderschoolj. Ook hier prijkt thans een geheel nieuw schoollokaal in de plaats van het oud, vervallen schoolhuis en schoolvertrek. Reeds sedert het najaar was hetzelve voltooid, en de Schoolopziener des districts werd uitgenoodigd, om de School in te wijden, wanneer de ouderwijzer in de nieuwe School met zijn onderwijs een' aanvang nam. 's. Mans huisselijke omstandigheden verhinderden dat dezen winter , als die hem buiten staat stelden, om van huis te gaan; maar op den 12den der maand Mei werd ook deze nieuwe school door den School-

op-