Boekbeoordeelingen.

moge stellen, het was niet mogelijk, dat hij zeggen kon , dat die spotters werkelijk dronkenschap der Apostelen vermoedden: die spot, vermoedt niet. Vermoeden drukt de mogelijkheid uit, dat iets waarheid wezen kan. INaar ons oordeel laat petrus diej spotters aan zich zeiven over, en rigt zijne rede tot de ontroerde, verbaasde en twijfelmoedige schare, zich en zijne Mede-apostelen verdedigende , en verklarende, wat hetgene zij hoorden waarlijk was. Men vraagt ons mogelijk, of dan op die schare toepasselijk is het vermoeden, dat de Apostelen mogelijk door den wiju waren bevangen? -En wij antwoorden met verzekering : ja, mits men zich de zaak, en hetgene toen plaats had, behoorlijk voorstelle. Men vergunne ons, dit zoo kort mogelijk te doen. De Apostelen zijn in een' der Galerijen van den tempel vergaderd; daar wordt een geluid gehoord; daar worden de gaven van den H. G., onder het teeken van vuurvlammen, over hen uitgestort. Eene groote menigte van tempelgangers begeeft zich naar de plaats, waar meer bepaald het gedruisch gehoord werd. Onder die schare, uit verschillende streken opgekomen, begeveu zich de Apostelen, en spreken elk gedeelte in deszelfs eigene landtaal aan, en verkondigen de groote werken Gods. Dit bragt ontzetting en verbaasdheid bij die menigte voort, en men zeide: wat mag toch dit zijn! Die ontzetting en verbazing der schare wordt door de Jeruzalemsche Priesterschap,, door de Schriftgeleerden , door leden van het Sanhedrin opgemerkt. Die invloed moet gestuit worden»,

want