Mengelwerk.

leerlingen behartigt, zich wel de moeite getroosten mag, hier uit zijne eigene oogen te zien, het goede te behouden en het kwade te verwerpen.

Het minst van allen had ik verwacht eene dergelijke recensie in den Vriend des Vaderlands te zullen lezen; terwijl de woorden, op den titel van mijn werkje te vinden: « Uitgegeven ten voordeele der Stads « Armen - inrigting te Zwolle" hetzelve genoegzaam schenen te beveiligen tegen eeneil zijdeli'ngschen aanval in eeu Maandwerk, dat uitgegeven wordt door het Bestuur der Maatschappij van Weldadigheid.

Volgens den Recensent is mijn stukje een vernieuwd bewijs van de waarheid der uitspraak van eenen onzer grootste geleerden, welke hij als inleiding laat voorafgaan. Meer dan dit had hij niet behoeven te zeggen, om zijne lezers met zijn gevoelen over hetzelve bekend te maken, en dit op den voorgrond geplaatste is een zeer geschikt middel, om\veinig nadenkende lezers terstond voorin te nemen. Dan, van dezen uitval afstappende , ga ik over tot de bewijzen, waarmede Recensent denzelven tracht te staven.

Ik heb gezegd, « dat de eenvoudigste be« ginseleu der evenredigheden bij verre de « meeste leerlingen een onoverkomelijk strui« kelblok uitmr.ken." Recensent zegt , dit nimmer in die mate te hebben opgemerkt, echter tevens erkennende, dat hem jongelingen zijn voorgekomen , die van de evenredigheden, in het bijzonder, een even slecht begrip hadden, als van de cijferkunst, in bet, algemeen. Hij schrijft dit gebrek alleen toe.

Sss 4 aaw