Boekbeoordeelingen.

men en zijne hand op hetzelve léggen. Hoezeer kon dus het wonder, aan die vrouw , op zulke eene wijze verrigt, zijn vertrouwen opwekken en versterken! En hoezeer was dat toen noodig, daar, oogeublikkelijk na de herstelling der ongelukkige vrouw, de ijsselijke tijding in zijne vaderooren zou klinken; « Uwe doch'er is gestorven; doe den Meester geene moeite aan." — Men verschoone deze, naar ons oordeel, niet onbelangrijke, opmerkingen.

Bij het gezegde van jezus , len aanzien van het gestorven kind: « Het is niet dood, maar .slaapt," merkt de Heer van der palm aan: « Het is blijkbaar, dat jezus, die ook, « in het geval van lazarus , den dood van « eenen , dien Hij opwekken zou, een' slaap ■ noemde, hier dit zeggen gebezigd heeft, om « de misbaar-makende vrouwen en fluiteuspec Iers het huis te doen verlaten, als die men « hier niet noodig had." Het is mogelijk dat wij dwalen; doch, naar ons inzien, bestaat er voor dit zeggen van jezus, bij deze gelegenheid , eene geheel andere reden , welke wij onzen Lezers willen opgeven. Te, dien tijde waren de Schriftgeleerden en Farizeën reeds bittere vijanden van jezus geworden. Indien nu de Heiland dit kind, na slechts een' korten tijd dood te zijn ge», weest, had opgewekt, zonder stellige bewijzen te vorderen , dat het waarlijk gestorven was; dan zijn wij verzekerd, dat die vijanden dien dood slechts als een' slaap zouden hebben doen voorkomen , waarvan de Nazarener zijne vrienden deed zeggen, om ophef te makeu , dat Hij het uit den dood