44 SCHOOLWEZEN BINNEN

geilede Districten te laten voorafgaan , om dat deze berigten aanvankelijk de bewijzen met zich brengen van de gegrondheid van deze en gene der hier gemaakte aanmerkingen, en van de daar* bij opengelegde uitzigten.

Offchoon intusfchen deze berigten, ook inzonderheid met betrekking tot de verbetering van het fchoolwezen in de afgelegenfte gedeelten van het Rijk, nog met andere dergelijke zouden kunnen vermeerderd en de gemaakte aanmerkingen daardoor nader zouden kunnen gcftaafd worden, bij voorbeeld , met de opgave van het blocijend fchoolwezen op fehier het geheele eiland Texel onder de meest krachtdadige begunftiging van deszelfs welgezind Beduur en den krffefijkftea ijver van het daar gevestigd Piaatfclijk Schooltoezigt, waaromtrent wij ons ook vleijen in het vervolg in ftaat té zullen zijn een uitvoerig verdag te leveren, gelijk mede van tijd tot tijd meerder brecdere opgaven van andere wel ingcrigtc fenolen, zoo zoude men echter daaruit zeer verkeerdelijk het bcfluit opmaken, als of de fchoolverbetering zoo in uitgebreidheid als volkomenheid reeds haren hoogden en zoo zeer wenfchelijken trap zoude bereikt hebben. Er blijft nog veel te doen om ze zoo algemeen te maken, als ze zal behooren te wezen om een zoo uitgebreid heilzaam nut te dichten, het welk door geheel de fchooijeugd van dit Rijk gevoeld en genoten wordt. Er zal nog zeer veel moeten gedaan worden om de ontluikende fchoolverbetering tot vollen was» fipm en tot onwankelbare vastheid te brengen. Het

is