SCHOLEN van ferwerderadeel. 6§

herhalen. Alleen moet ik met een enkel woord zeggen , dat deze Bepalingen , zoodra ze mij onder het oog kwamen, mij dermate bekoorden , dat ik mij dadelijk verpligt achtte , zoo mogelijk, hetzelfde, wel niet gemakkelijk, maar veel goeds belovend fpoor in te liaan.

Dit is gefchied, en ik ben zoo gelukkig geweest in een der Districten van mijn resfort, te weten in Fenverderadcel, in den Heer Baljuw

Mr. d. H. BEUCKER ANDREAE , als Ook hl het Ge-

meente-beftuur en deszelfs Secretaris, den Heer Mr. w. albarda, daadvaardige voorflanders en ijverige opbouwers van het verbeterd Schoolwezen te vinden, welke, onder approbatie van den Heer Landdrost in Friesland, door wiens vermogende onderfteuning de fchoolverbetering in dit Departement zulk eene krachtige bevordering ondervindt , en voorts onder de vereischte wijziging van fommige en bijvoeging van eenige nieuwe Bepalingen, de voornoemde Algemeene Bepalingen , in de bovengemelde Districten en Steden van Vriesland, onder het resfort van den Heer visser ingevoerd, overgenomen en, na alvorens de Onderwijzers in Fenverderadcel ter vergaderplaats van het Beftuur ontboden en hen gezamenlijk nopens het hen betreffend praktikaal gedeelte van dezelven , in mijne tegenwoordigheid, naauwkcurig te hebben geïnltruëerd, in de Scholen van hetzelve District Fenverderadeel ingevoerd hebben. Om welke reden het Zijner Excellentie den Minister van Binnenlandfchc Zaken, na gehoord te hebben het mondeling rapport van F 5 den