Boehbeoórdeetingett.

getal was vier - en - twintig. Als derde Bijlage medegedeeld, zullen wij ze onder het Mengelwerk hierachter opnemen. Het schijnt ons niet onbelangrijk toe, op die wijze met den inwendigen gang der inrigting nader bekend te worden; terwijl velen onzer lezers met genoegen er het onderrigtende uit zullen ontkenen, dat die vragen medebrengen.

De tijdschriften, die in geregelde lezing zijn, zeven in getal, worden opgenoemd. Het Genootschap ontving verschillende boekgeschenken; van één lid zelfs 27 boekwerken; de ontvangen werken worden opgegeven.

De geldelijke aangelegenheden, zoo staat er, zijn bevredigend. De Algemeene Kas sluit met een klein batig overschot, alhoewel vele contributiën nog verschuldigd waren, wier achterblijven aan het mocijelijke der overmaking wordt toegeschreven. Do Bijzondere Kas der Afdeeling Batavia schijnt gunstig te staan, bij een batig saldo van ruim 115 gulden.

Geen gering bezwaar voor de uitbreiding en den goeden gang van het Genootschap is er gelegen in de moeijelijkheid en kostbaarheid om met de verderaf wonende leden gemeenschap te houden en hun brieven en boeken te doen toekomen. Het mag hier wel vermeld worden, dat ook buiten het onderwijs staande personen der inrigting ten deze behulpzaam zijn. Zoo heeft de firma B. Kopeesmit en C°- het Genootschap den vrijen vervoer van pakken boekwerken naar de buitenleden met de te harer beschikking staande stoombooten voorloapig geschonken. ■— Tijdens het uitbrengen van het Verslag was nog geene beschikking ingekomen op het verzoek, aan Zijne Exc. den Gouverneur-Generaal gedaan, om vrije correspondentie en verzending van drukwerken tuiten Ba-