Mengelwerk.

ling van deze, kan geen onderwijzer bij eene openbare Volks - of Middelschool definitief worden aangesteld. Tot dat tijdstip toe kan hij als hulponderwijzer, of voor eene voorloopige waarneming, toegelaten worden.

§. 40. Of een candidaat voor de onderwijzers - betrekking definitief of provisioneel zal worden aangesteld, wordt door de Regering, naar gelang van de bekwaamheid der candidaten, bepaald. Voorloopig aangestelde onderwijzers kunnen wegens gebrekkige ambtswaarneming, of op grond van discipline, door de Regering, te allen tijde, en moeten uit het onderwijzersambt ontslagen Worden, wanneer zij op het langst vier jaren na de voorloopige aanstelling hunne bekwaamheid en aanspraak op eene definitieve niet in staat zijn te doen blijken.

§. 41. Ieder onderwijzer bij eene openbare Volksof Middelschool ontvangt bij zijne aanstelling van de Regering een bewijs van zijne benoeming, in hetwelk zijne gezamentlijke inkomsten, regten en verpligtingen worden vastgesteld en aangewezen. Is hij tevens kerkelijk beambte, dan wordt het bewijs van benoeming gemeenschappelijk door de Regering en de betrokkene kerkelijke overigheid uitgevaardigd.

§. 42. Aan den aan te stellen onderwijzer wordt voor de door hem te doene reis- en verhuiskosten eene aan de bekrachtiging van den Landraad te onderwerpen, door het Gemeente-bestuur vast to stellen schadevergoeding toegelegd.

§. 43. De onderwijzer wordt door den Landraad, of Wel volgens zijne opdragt, door den in het bestuur der betrokkene Gemeente aanwezigen geestelijke, in zijne bediening ingeleid en beëedigd.

§. 44. Verlangt een onderwijzer voor zijne betrokking