Mengelwerk.

te bedanken, dan moet hij die zes maanden te voren bij het Schoolbestuur opzeggen.

Bezoldiging der onderwijzers bij Voiïs- en Middelscholen.

§. 45. In elk Regerings -Bezirk wordt door den Bezirks-raad voor do onderwijzers het minimum van hun inkomen vastgesteld. Tegen het besluit van dien Eaad kan do Regering bij de Ministers, wien het aangaat, in beroep komen, die alsdan bepaaldelijk de zaak tot beslissing brengen. In geen Bezirk mag de jaarwedde voor de onderwijzers in de steden beneden 180 Thr., voor de onderwijzers op het land beneden 120 Thr. bedragen. Aan eiken onderwijzer moet bovendien eene vrije woning, of wel eene door het Gemeente - bestuur, met het oog op de plaatselijke en persoonlijke betrekkingen, te ramen schadeloosstelling wegens huur, voor de steden ten bedrage van ten hoogste 80 Thr., voor het land ten bedrage van ten hoogste 40 Thr., worden toegekend.

Voor de wedde in geld kunnen vruchtgebruiken en inkomsten in ndtura, zoowel als niet bepaald uitgedrukte geldelijke ontvangsten, de laatste gedurende tien jaren dooreen te nemen, toegerekend worden.

§. 46. Aan de onderwijzersbetrekking op het land moet, behalve het geldelijk inkomen en vrije woning, in den regel eene landoppervlakte van ten minste vier morgen verbonden zijn, voor akker -, tuinbouw, of weide. Bij gemis daarvan, wordt aan den onderwijzer eene aan de goedkeuring der Regering te onderwerpen schadeloosstelling in geld of vruchtgebruiken in natura toegekend.

§. 47. De vaste inkomsten en vruchtgebruiken (Nutznngen), uit kerkelijke ambten, met de onderwijzersplaats verbonden, voortvloeiende, zoowel als de toevallige Ju-