Schoolnieuws.

bonden: liet afscheid namelijk van hunnen hooggeschatten Schoolopziener.

Door Z. M. den Koning geroepen om elders de belangen van het onderwijs te behartigen, was het de vurigste wensch van den Schoolopziener, om al de onderwijzers uit dit District om zich vereenigd te zien, ten einde hun een hartelijk vaarwel toe te roepen. '

Het spreekt wel van zelf, dat deze vergadering hierdoor een bijzonder karakter verkreeg, en de werkzaamheden van anderen aard waren dan die, welke doorgaans op algemeene vergaderingen van onderwijzers plegen verrigt te worden.

Nadat de Heer Schoolopziener deze eerste algemeene bijeenkomst van de onderwijzers uit het vijfde District met eene gepaste toespraak geopend had, werd door de aanwezigen het le, !>' en 8e couplet van het volkslied van Tollens vierstemmig aangeheven. Hierna beklom de Heer Beeloo het spreekgestoelte, door het Dept, Hoogcarspel voor deze gelegenheid heuschelijk afgestaan, en rigtte ZEd. tot de aanwezigen een hartelijk woord van afscheid, dat allen tot weemoed stemde, maar ook bemoedigde en vertroostte. En toen' nu, nadat de geachte redenaar geëindigd had, door de onderwijzers Gods zegen over hem afgesmeekt werd met de "woorden van Psalm 134 vs. 3, toen blonk in menig oog een traan, en gevoelde elk hoe moeijelijk het viel te scheiden van een' man, die gedurende 14 jaren met trouwe zorg gewaakt had voor de belangen van het onderwijs en de onderwijzers in dit District. Daar het zeer wol te voorzien was, dat menig onderwijzer tot den vertrekkende» Schoolopziener nog een woord van dank of van innige gehechtheid zoude willen rigten, was bepaald, dat van