Schoolnieuws.

stemd, en daartegen de schoolgelden voor het gebruik der Tusschenscholen bepaald , te bezwaren zijn. Een daartoe door de Plaatselijke Schoolcommissie alhier beraamd ontwerp is onlangs met de goedkeuring van het Gemeentebestuur bekrachtigd geworden. Op stads kosten is een, uitmuntend ingerigt, geheel nieuw, schoollocaal en woning in aanbouw, geschikt om omtrent 400 kinderen te bevatten, een getal, dat. naar het oordeel der Schoolcommissie bij geene sehoolinrigting ma? overschreden worden, wanneer zij, zooals hier het verlano-en is, slechts onder tiénen hoofdonderwijzer met de noodige ondermeesters gesteld wordt. Do nieuwe Inrigting zal met .1°. Januarij aanstaande in werking komen. Men heeft voor de school het Reglement, en voor den hoofdonderwijzer de Instructie vastgesteld, welke hier worden medegedeeld, ook met het doel, om de sollicitanten naaide nieuw opengestelde betrekking nader met haren aard en met daaruit voor hen voortvloeiende pligten bekend te maken.

REGLEMENT voor de centen - scholen te Rotterdam.

Art. 1. Deze scholen worden opgerigt ten behoeve der kinderen uit de minvermogende volksklasse, wier ouders of verzorgers door geene openbare of bijzondere armenkassen bedeeld worden en voor welke het schoolgeld der Stads-Tusschenscholen nog te bezwarend is te achten. Geneeskundige hulp, gratis ontvangen, wordt niet als bedeeling gerekend.

Art. 2. Geene kinderen worden aangenomen, dan die den vollen leeftijd van zes jaren bereikt en hun twaalfde jaar nog niet vervuld hebben.