Schoolnieuws,

paste middelen de liefde, het vertrouwen en de achting zijner leerlingen te winnen.

Art. 9. Bij gegronde klagt over leerlingen of hunne ouders brengt hij die ter kennis van het Bestuur, dat deswege zal onderzoeken en besluiten.

Art. 10. Hij houdt eene naauwkeurige lijst van de namen der kinderen, van hunne ouders, van den tijd dat zij ter school komen en die verlaten, benevens afzonderlijke lijsten der leerlingen in elke afdeeling. De laatste moeten steeds in de school voorhanden zijn.

Art. 11. Hij zorgt zooveel doenlijk voor het bewaren en zindelijk houden der schoolbehoeften, waartoe bij het eindigen van eiken schooltijd, boeken, schriften, leijen enz. in behoorlijke orde op eene daarvoor geschikte plaats worden geborgen.

Art. 12. Hij zorgt dat steeds orde heersche in de school en alle leerlingen onafgebroken worden bezig gehouden.

Art. 13. Bij het uitgaan der school laat hij de kinderen bij klassen of afdeelingen vertrekken, door hulponderwijzers aan de uitgangen de goede orde handhaven en ook zooveel doenlijk toezien, dat de leerlingen zicli niet in den omtrek der school ophouden.

Art. 14. Hij draagt zorg voor de zuiverheid der localen dat zij tusschen de schooltijden gelucht worden en ten minste eenmaal 's weeks geheel worden schoongemaakt.

Art. 15. Hij is verpligt naauwkeurig aanteekcning te houden van de ontvangen schoolgelden en die naar de voorschriften van den penningmeester te verantwoorden, hetgeen ten minste elke drie maanden zal geschieden.

Art. 16. Maandelijks geeft hij aan het Bestuur, bij