Mengelwerk.

moet. Duizenden en duizenden, die, wanneer de behoefte des levens en deszelfs broosheid hen in schulden stortte, en de hardheid van ruwe schuldeischers hen onbarmhartig vervolgde, vonden in deze heilige dagen wettelijke overeenkomst, en vaak milden afslag van edele schuldeischers. Duizenden en duizenden dezer edelen verhieven zich in de vreugde, dat Jezus Christus, hun Verlosser, geboren was, in hooge milddadigheid jegens ongelukkige schuldenaars en werden hunne verlossers. Welk een nacht waart gij, o Kersnacht, voor het volk der Christenen! Konde ik zijnen zegen schilderen, uwe harten zouden bewogen worden; gij zoudt zijnen zegen ontvangen, gij zoudt Gods Heiligen Geest zoeken, en uwe handen zouden sidderen, om in dit uur menschelijke gaven heilig te geven en heilige gaven menschelijk te ontvangen, omdat Jezus Christus, uw Verlosser, is geboren, en gij u daarover verblijdt in heilige blijdschap.

O, dat Jezus Christus ons thans in den geest verscheen! Ach, dat. wij waren gelijk de kinderen der Christenen, wien de onzigtbare Goddelijke liefde in het Christus - kindeke verschijnt, als een onschuldig kind, dat hun in gedaante en vorm gelijk is, maar van den hemel nederkomt, om hun blijdschap te geven en gaven te brengen! Mogt ons de blijdschap van dit uur, mogt ons de vreugde over de geboorte onzes Verlossers zoo hoog verheffen, dat Jezus Christus ons thans als de zigtbare Goddelijke liefde verscheen, zoo als hij zich voor ons opgeofferd en in den dood overgegeven heeft! Mogten wij ons over de stonde zijner menschwording verblijden, omdat hij ons te dezer stonde de groote gave Zijns doods op aarde gebragt en op het altaar der Goddelijke liefde nedergelegd heeft! Hij was van dat uur