fscAoolöerigten.

dek Bkuïjï en J. P. Regeer, hulponderwijzers te Mol* ster, te Rotterdam en te 's Gravenhage. Men wacht de beslissing der bevoegde autoriteit.

ROTTERDAM. De Roomsch - Katholieke Gemeenten, behoorende tot de Kerken het Paradijs en St. Laiirens van de Bisschoppelijke Klerezij, hebben vergunning bekomen tot het oprigten van eene Diaconieschool voor de behoeftige kinderen van die Gemeenten. Regenten dezer school noodigen onderwijzers, tot de bovengenoemde geloofsbelijdenis behoorende, uit, om naar den post van hoofdonderwijzer te dingen, mits voorzien van de gewone getuigschriften en van acten van den tweeden rang. De voordeelen bestaan in een jaarlijksch inkomen van ƒ500. De geregtigden hebben zich, in persoon of met vrachtvrije brieven, aan te melden bij Heeren Regenten van de Arm - en Weeshuizen der bovengenoemde Gemeenten, vóór den 20 December aanstaande.

De dag van het vergelijkend examen, te houden op de gewone wijze voor de Plaatselijke Schoolcommissie en door den Distriets-Schoolopziener, zal den belanghebbenden nader worden kenbaar gemaakt.

ROTTERDAM. De Plaatselijke Schoolcommissie heeft tot de oprigting besloten van eene nieuwe Bijzondere school der tweede klasse voor meisjes, te vestigen in het nieuv? aangebouwde gedeelte in het zuidwesten der GemeenteZij, die naar de betrekking van onderwijzeres wenschen te dingen, worden verzocht, hare acten van alge' meene toelating, mits geldig voor deze Provincie, met getuigschriften van goed zedelijk gedrag, af te geven door den Distriets - Schoolopziener van hare woonplaats, in te zenden, vóór den 20 December aanstaande, bij den Heer N. Messchaert, Lid en Secretaris der Plaatselijk0 Schoolcommissie alhier.