g£8 iets over het wedloopen in engeland*

lang voorbereid. Hij had namelijk, bij eenen oudes pachter, eene foort van onderwijs genoten, en had bij denzelven niet dan alleen harde ruwe kost en half gaar vleesch genuttigd, en daarbij dagelijks den zwaarden arbeid verrigt. Ook moest hij alle dagen eene duchtige lading boter en kaas op zijnen rug naar de ftad dragen , en om twee gemeene duitfche mijlen, dat is twee uren en veertig minuten af te leggen , mogt hij Hechts anderhalf uur doorbrengen. —- Barklai trad nu, aan gemelden dag, des nachts om i» uren, zijnen weg op. In den aanvang fcheen hem het weder tegen te zijn, want het was betrokken en zeer nevelachtig, doch tegen zonneopgang werd de lucht helder. De vier eerde mijlen waren er langs den weg, op bepaalde tusfchenruimten, palen met lantarens geplaatst, als mede, op beltcmde plaatfen, alles ter verwisfeling van kleederert in gereedheid gebragt. Zes malen hield hij zich den geheelen weg over op, nam eenige ververfching en verwisfeide van kleederen. Dit hield hem telkens.12 of 15 minuten op. Des avonds even over achten bereikte hij zijn dpel, en hield derhalve nog een uur en zeven minuten over. Hij zou gezegd hébben, dat hij, zoo het rropdig ware, nog wel eenen weg van 20 Engelfche mijlen had willen afleggen. De wegen waren bij deze weddingfchap aan beide zijden met Dames en Heeren, zoo in rijtuigen als te paard, bezet. Men riep den overwinnaar een luidruchtig hoezee toe, en het volk droeg hem, in triumf, een endwegs, op de fchouders.

Deze wedloop heeft in Engeland zulk een groot op? zien gebaard, dat zich eene menigte jonge Heeren, en wel in het bijzonder vele jonge Officieren , bij den gezegden pachter in de leer begaven. Een derzelven nam pp zich, om denzelfden weg, dien de Heer barklai ging, in ai. uren af te leggen. Er was ook iemand in Engeland, die eene weddingfchap aanging, om te voet eenen zeer langen weg, waartoe 14 dagen vereischt werden , in minder tijd af te leggen , dan een ander te paard. Hij won de 'weddingfchap, niettegendaandehij, over eene deur of heining willende klauteren , om den weg te bekorten, viel, en zijn voet befchadigde. Hij kwam nog veel vroeger aan, dan hij gedacht had , terwijl integendeel het paard, reeds in eenige dagen lam eR op het einde dezer reis geheel onbruikbaar cn re

fchan-