ENGELSCHE BOEKEN VAN HEDEN

wenaandeel in deze collectie van romantische ballades in proza.

Romans.

De tachtigjarige Flora Annie Steel is onlangs overleden en kort na haar dood kwam haar laatste roman uit bij Lane: »The Curse of Eve«. De hoofdpersonen in dit boek zijn een danseresje en de zoon van een rijken bierbrouwer die arts is; kennissen en vrienden van Graham en zijn familie zijn de nevenfiguren waarin Bernard Alingham, de dominé, ons het meeste treft. Het is een boek vol conflicten en het thema is zooals ook de titel aangeeft de vloek die op Eva rust, volgens haar een gevolg van Eva's jacht naar genoegens en gebrek aan vrouwelijke terughoudendheid. Wij krijgen den indruk dat de schrijfster haar doel gemist heeft; het boek is niet sterk van opbouw, hoewel sommige figuren goed geteekend zijn, maar het geheel zal weinigen kunnen bevredigen.

«Farthing Hall« door Hugh Walpole en J. B. Priestley (Macmillan) is een roman in brieven en hoewel ik geen groot voorstander ben van dezen romanvorm, heb ik dit boek met zeer veel genoegen gelezen en het verhaal is zoo smakelijk door beide schrijvers in hun brieven opgedischt, dat men bijna niet merkt dat deze verhaaltrant gekozen is. Langzaam aan zien wij een bijna gestrand huwelijk weer terecht komen en bovendien komt er nog een gelukkig huwelijk tot stand, omdat een bachelor in hart en nieren in den schouwburg op het eerste gezicht verliefd raakt op een onbekende en van dat oogenblik af heeft hij geen rust tot hij haar naar het altaar heeft gevoerd — hoe, dat moet de nieuwsgierige lezer zelf ervaren!

Ook Sinclair Lewis is voor de lezers van deze rubriek geen onbekende; in September 1928 besprak ik een van zijn romans, hij is er erg sterk in om zijn Amerikaansche landgenooten belachelijk te maken. In den zomer van verleden jaar reisde hij in een auto met zijn tweede vrouw (Dorothy Thompson) door Engeland en hij heeft indrukken van die reis in dezen roman verwerkt en tot hoofdfiguren