EEN ZIELTJE.

mooi, beeldschoon zelfs, en ze danste, danste dan in de armen van een Spanjaard, die haar in het oortje fluisterde.... Bella Signorita.... daarna met een Franschman. ... je vous adore ma belle petite.... zijn adem ging als een groot verlangen langs haar heen, ze duizelde even, totdat ze wegzonk als een nietig beestje in de armen van een langen Amerikaan, die haar weg zou voeren over den grooten Oceaan, en haar tot zijn vrouw wou maken. Al die liefdewoordjes dronk ze gretig op, en het wonde plekje werd rustig, en haar oogjes schitterden, die Spanjaard, Franschman, Amerikaan, ze hadden er Bella Donna in gegoten. Haar lipjes hadden nu niet meer die blauwe gerimpelde kleur, ze waren rood gebeten door den Spanjaard, Franschman, Amerikaan. Ze voelde zich als een kleine Fee die hoog op haar troon zat in haar groot Paleis, en die menschen die daar rondzweefden, dat was naar hofhouding, de muziek was ter hare eere, ze voelde zich zestien jaar. Driemaal werd de dans gebiseerd, alles duizelde voor haar oogen.

Je vais m'assoir, zeide ze hard op, niemand luisterde, niemand nam notitie van het gelukzalige wezentje, totdat ze plots uit haar fantasie gewekt werd door de vier opgewonden meisjes, en waarvan ze niet anders hoorde dan de woorden: dol, knal, denderend, ik ben smoorder dan smoor, het waren voor haar klanken, doode klanken die zij niet verstond. Monna Lize informeerde heel innig, cela ne vous ennui pas Mademoiselle, de rester seul a cette table?

Maraise beet Monna Lize toe, nou zeg ze zullen haar niet stelen, Malvira fluisterde Eliane in het oor, haar hart is al lang verschrompeld, niemand let op haar. 't Is toch een ziel, verkondigde Eliane. Ben je niet wijs, denk je dat zij zich zielig voelt, geen denken aan, ze is eenmaal anders geboren dan wij, ik geloof niet eens dat ze een ziel heeft, en als ze er een gehad heeft, nu dan is die al lang naar boven verhuisd. De verhuizing gebeurt anders pas, als al het leven uit je is, zeide Monna Lize met ernstigen blik. Voor mijn part, eindigde Malvira dit lugubere gesprek, daar komt mijn ziel weer op me af, is hij niet denderend?