BOTANICUS PRO FORMA.

de luidjes, dat ik zoo lekker ben als kip; ze mochten soms anders denken, maar kom jij nu eerst hier,"

„Accoord," — riep Schot, „maarrrrr " Afgebroken

was 't gesprek en Schot had nog zoo graag wat willen zeggen. Daar is zeker wat loos, dat ik zoo direct moet komen, maar hij kan op me rekenen,

„Is er teveel mee gezegd, dat 't een blijspel zal worden" — riep „de pers" enthousiast, toen hij de haak weer aan de telefoon hing. „De hoofdpersonen zijn pa Schot, Rosalie, zijn dochter, Karei Stoppel, oud-hoofdcommies en Daan Kortzicht, journalist-huwelijksmakelaar, 'n Blijspel in drie, vier bedrijven, dat komt er minder op aan, wanneer ze elkander in het laatste bedrijf maar krijgen. Het huwelijk van Rosalie met Karei, dat moet de clou zijn van het stuk. Karei moet hier komen wonen, dan zit hij 't dichtst bij het vuur. Vervolgens breng ik hem in kennis met pa Schot, want met hem moet hij natuurlijk dikke vrienden worden. De kennismaking met Rosalie volgt dan vanzelf. Dan moet hij niet teveel de allures aannemen van zoo'n echten gepensionneerde, voor wien de soos nog de eenige attractie is, want daar zou Rosalie niets van moeten hebben. Sportieve neigingen houd hij er niet op na, zoover ik weet, maar zou hij niet, evenals Rosalie, iets voor de botanie kunnen voelen? Bliksem, dat is 'n idee, 'n kwestie van een beetje studie, meer niet.

En dan ook nog een artikeltje in de courant over Karel's ontslag en voeg ik er het een en ander over de botanie aan toe. Ik ben benieuwd hoe hij dat op zal nemen. Maar goed of kwaad zal hij tenslotte begrijpen, wat ik er mee voor heb."

Nu hoorde hij gestommel op de trap; dat moest pa Schot zijn.

De heer Schot kwam buiten adem binnen en viel, zonder „de pers" zelfs te groeten, in 'n groote clubstoel neer,

„Wat is er van je dienst kerel," vroeg hij al puffende en hijgende.