DE EER VAN HET GESLACHT

Jeanne: Gelukkig niet. Want dan kon ik niet eten, niet praten en niet zoenen. [Af.)

Hendrik [achter zijn vrouw, bescheiden kuchend): Ida chm.... ik wou je....

I d a: Ik ben anders bizonder geoccupeerd op 't oogenblik. Wat....

Hendrik: 't Is maar 'n moment. Ik heb daar juist met Dick afgesproken.... hij zal zich laten inschrijven voor de paardenrennen, met 't Kroningsjubileum.

Ida [nog slechts met halve aandacht): Zoozoo.... zóo.

Hendrik: Je weet, er diende gekozen tusschen dit en de motorraces.... en het leek mij.... het leek hem....

het leek ons beter zie je zoodat ik maar zeggen

wil....

Ida [na een haastigepotloodaanteekening): Zóo! Juist... och, je weet, ik acht 't tamelijk onbelangrijk of je 't éen verkiest of het ander. De hoofdzaak is maar of er iets bereikt wordt, nietwaar? Of er iets bereikt wordt!

Hendrik: Zéker, zeker! En daarom juist hij maakt

met Milly een prachtige kans.

Toto: Dick komt thuis met 'n lauwerkrans om z'n hoofd, Ma! Net als de gladiatoren vroeger. En dan fuift ie op marrons glacés.

Dick: En als ik nu eens niet met 'n eersten prijs.... of zelfs 'n tweeden....

Ida [snel): O neen. Dat moeten wij buitengesloten achten. Wie zich in de maatschappij tot iets opwerpt, moet niet rusten voor hij het hoogste heeft bereikt.

Dick: 'n Mooie theorie. Maar de practijk

Hendrik: Kom jongen, wees niet te bescheiden....

Ida: Eisch de volle maat van jezelf, [zooals een ferme vrouw spreekt op een vergadering) Wanneer men iets onderneemt, dan moet men ook weten te slagen.

D i c k: 't Zal aan mij niet liggen Hoewel ik liever

Maar 't is een voorstel van Papa, dat ik....

Hendrik [verschrikt; achter zijn vrouw om Dick beduidend te zwijgen): Zeker, ik wees hem erop, dat het motorrijwiel zich aan 't vulgariseeren is. Wat van het paard