MINIATUREN

afleveren. En als ik die klaar heb — ik heb ze alleen maar af te werken, want in hoofdzaak staan ze al op ivoor —, dan kan ik gaan uitrusten. Ik denk dat ik nog een paar uur voor elk kopje noodig heb. Maar het kan ook wel tegenvallen. Meestal valt het niet mee. De tijd vliegt als je aan het werk bent. Ik moet het heel minutieus afwerken, want het is een heel bizondere bestelling."

„Zegt u eens eerlijk, juffrouw Lytton, en gelooft u mij dat ik het niet uit nieuwsgierigheid vraag: wordt dat werk heel goed betaald?"

Zijn stem klonk nu ineens veel zachter en ze voelde warme belangstelling naar zich uitstralen. Ze zag niet langer den dokter tegenover zich, maar een mensch, die zich voor haar begon te interesseeren en iets van de reserve, waarmee ze zich tegenover vreemden altijd pantserde, week van haar. Onwillekeurig veranderde ze van houding. Ze had al dien tijd kaarsrecht tegenover hem gezeten, nu boog ze vertrouwelijk iets meer tot hem over, legde haar arm om een bronzen buste van Coriolanus heen, die tusschen hen in stond, en keek hem vrij in de oogen. Eigenlijk nam ze hem nu pas bewust goed op, tot op dit oogenblik te veel was ze van zich zelf vervuld geweest, in afwachting van zijn oordeel en advies, om een gedétailleerden indruk van hem te krijgen.

Nu merkte ze op dat hij een onregelmatig gezicht had met een te lange onderkaak, die wat vooruitstak en daardoor de verhouding van den kop leelijk verstoorde. Zijn oogen, zwart en schitterend, lagen te diep in hun kassen, heel dicht bij den neus. Prachtig gearceerde wenkbrauwen bogen er als een accolade over heen en deden de bleekheid van het gladgeschoren gezicht sterk uitkomen. Om den mond lag een trek van oneindige goedheid. Hij sloeg slechts zelden de oogen op. Het was alsof hij voortdurend bij zich zelf naar binnen keek, maar de korte oogenblikken dat hij haar fixeerde, ging er ook iets heel sterks van hem uit, dat haar klein en afhankelijk maakte, als was zij niet een zelfstandige vrouw van dertig, maar een nietig bakvischje, tegenover wie hij supérieur deed. En bij die