DE VERRE PRINS

getje nog juist ontwijken; en evenmin kijkt ze bevreemd op, als er uit een deurloos gat, dat toegang geeft tot een dier afschuwelijke woonkazernes, waaraan de binnenstad dikwijls zoo rijk is, een klein kereltje op haar toestapt en naast haar blijft meeloopen.

„Bonjour Flip," lacht ze joviaal.

Flip, die anders de doopceel van de heele Arke Noachs licht — hij heeft geen vader, wel een heeleboel oomes en een zus, die er wel een kindje, maar geen man op nahoudt — Flip zwijgt nu norsch en knabbelt met zijn wreede kattetandjes op een stuk wortel. Zijn bleek, huisbakken gezichtje met omringde oogen is van een kind, dat goed sarren kan.

In de breede hoofdstraat, 's avonds het gezellige centrum van de wijk, waar de steeg rechthoekig op staat, zit de dikke levervrouw voor de deur van haar winkeltje de klanten af te wachten, gapend van loomheid — de dag begint vandaag wel bijzonder heet —, maar met oogen, belust op sensatie en stof voor gesprekken met de buurvrouwen. Ze heeft eerst een tijd lang zitten loeren naar de tapperij aan den overkant, daar scheen ruzie te wezen, maar nu is al haar belangstelling ineens voor de uit de steeg te voorschijn tredende elegante verschijning van de dochter van mijnheer Vroessen. Dat meissie werd er den laatsten tijd ook niet dikker op. Wie vrijt, slijt en ze vrijde al zoo lang. Wat daar de reden wel van zou zijn? Er was aan weerskanten geld genoeg! Eens aan Mie, de vischvrouw vragen, die bracht er elke week versche schol of schelvisch. Maar daar had je warempel ook dien kleinen doerak, dien galgebrok Gisteren had ie nog een paling van d'r toonbank gejat, toen ze met d'r kraampje op den Singel stond. Liet ie niet onder d'r handen komen, ze maalde 'm tot mosterd.

„De andere jonges magge altijd 's avonds de paarde binnenbrenge," barst eindelijk de zwijgzaamheidsbom bij Flip, „Ik nooit 's. En dat komt, dat Janus de pik op me het."

,En dat komt, omdat Flip altijd de volle emmers bij de pomp omver schopt," praat Amke hem na, bij wie de staljongen kort te voren zijn nood geklaagd heeft. Juist als ze op zijn gemoed wil gaan werken — ze heeft nogal invloed