TWEEDE VROUW.

als hij, zou ze zelf lachen om haar dwaze verbeeldingen.... Nee, ze wilde er morgen nog niet over spreken, 't zou hun mooie stemming verstoren. Later....

Dan sluimerde ze zachtjes in, heel zachtjes, alsof ze werd weggevoerd naar andere streken, waar een hemelsch en tegelijk een wild geluk haar beidde.

Herman omving haar met zijn sterke armen, ze zweefden beiden in de wolken, stortten in diepe afgronden en richtten zich weer juichend op, om elkaar opnieuw in de armen te vallen.... Later wist ze, dat dit geen droom was geweest, doch huwelijksrealiteit, dat Herman haar genomen had in zijn armen, en ze in vervoering zich gestort waande in diepe kolken en opgeheven naar hemelsche verheuging. Ze herinnerde zich alleen klaar dat ze als in een bacchanaal dorst gevoelde en ze hem om drinken had gevraagd.... Daarop was ze dadelijk weer ingesluimerd.

Nu spoorden ze naar Stavelot.

Een groot eind hadden ze de coupé voor zich alleen ze zaten dicht tegen elkaar aan in verliefd gefluister, dat Herman soms onderbrak om haar op het landschap te wijzen. Josien keek dan achteloos op, het kwam haar alles al overbekend voor. Enkel de watervallen van Caux boeiden even haar aandacht, jammer dat ze die zoo vlug waren langsgestoomd!

De avond viel, toen ze te Barveaux uitstapten.

Een trieste schemer dekte het landschap, lichten gloorden daar floersig-rood doorheen, het leek een najaarsavond, zoo somber. Er wachtte niemand aan het station, doch dat hinderde niet, het hotel bevond zich vlakbij. Ieder met een handvalies stapten ze stevig aan, hunkerend naar warmte en naar licht. Een zandpad volgden ze, dat soppig veerde onder hun voeten, of het veel erop geregend had. Aan het eind ervan rees het gebouw. Doch vreemd, nu ze ervoor stonden zagen ze dat het gesloten was, en onbewoond, de donkere vensters als zwarte gaten in de muren. Ze staarden elkaar aan in een felle teleurstelling.

Josien voelde zich plotseling zeer moe, ze zette het valies op het modderige pad en zuchtte diep. Herman, niet recht begrijpend, toog uit op onderzoek. Een man trad nu uit een der kleine